BAŞKAN SAVAŞ ERZİN’DE

Hatay Büyükşehir Belediye(HBB) Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, 15 ilçenin neredeyse her karışında hemşehrileriyle bir arada olarak hizmetler üretmeye ve teveccüh görmeye devam ediyor. 
BAŞKAN SAVAŞ ERZİN’DE
Erzin’de birtakım temaslarda bulunarak hemşehrileri tarafından güler yüzle karşılanan Başkan Savaş’ın ilk durağı Yeşiltepe Mahallesi oldu. Yeşiltepe’de Yörük hemşehrilerinin gönül hanesine konuk olan Başkan Savaş’a emektar Yörük annelerinin elleriyle hazırladığı gözleme ve bazlama ikram edildi.
Gerçekleşen toplantıda mahalle özelinde ve ilçe genelinde yaşanan kilit sorunların çözümü için istişareler yapılırken, bugüne dek ortaya konulan icraatlar ve ileriye dönük olarak yapılacak çalışmalar konusunda beyin fırtınası yapıldı.Başkan Savaş, Hatay’ın her noktasını ilmek ilmek dokuyarak hemşehrilerine görmek istedikleri yaşanılası bir Hatay sunmak istediklerini kaydederken, bu anlamda geçmişte yapılan etüt çalışmalarının geleceğe dönük projelerle desteklenerek hizmet icra etmeye koyulduklarını ifade etti.Yeşiltepe ziyareti sonrasında Uğur Mumcu Caddesi olarak bilinen mevkide yapımı süren köprüde çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Savaş, köprünün ivedi ve sağlam bir şekilde hemşehrilerinin hizmetine sunulması için çalışmaların durmaksızın devam etmesi yönünde talimat verdi.Yapılacak köprü ile yıllardır süregelen büyük bir sıkıntıya çözüm getirmenin ve hemşehrilerini mutlu etmenin belediyeciliğin temel unsurlarından biri olduğunu belirten Başkan Savaş, il genelinde çözüm odaklı çalışmalarını sürdüreceklerini vurguladı.Erzin’deki temaslarını Başlamış Mahallesi ile sürdüren Başkan Savaş, yapımı sona eren yol çalışmalarını inceleyerek bilgiler aldı. Başlamış Mahalle Muhtarı İbrahim Kurt, Başkan Savaş’ı mahalle sakinlerinin teşekkürlerini ileterek karşıladı. Mahallenin çözüme kavuşturulması gereken acil ihtiyaçları hakkında Muhtar Kurt’tan bilgiler alan Başkan Savaş, geri kalan tüm hizmetlerin de zaman içerisinde tamamlanacağından kimsenin şüphe etmemesi gerektiğini söyledi.Erzin’de gençlerin spor alanı olarak kullanmak istediği yeşil bir alanda da incelemeler yapan Başkan Savaş, spor yapmaya elverişsiz derecede bakımsız olan bu alanın Büyükşehir Belediyesi’nin imkanları dahilinde revize edilerek gençlere tahsis edilmesi konusunda araştırma yapacaklarını vurguladı.Gerçekleşen incelemeler sonrasında Erzinli vatandaşlar Başkan Savaş’a bugüne kadar yaptığı hizmetler ve önümüzdeki süreçte katacağı değerler için teşekkür etti.
 
BAŞKAN SAVAŞ ERZİN’DE haberi 19 Ağustos 2015 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Belediye kategorisine Hatay muhabirimiz Hatice Ekmekçi adına  tarafından  1340 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle