BAŞKAN SAVAŞ GAZİLERİMİZİ SAYGI MİNNET VE ŞÜKRANLA ANIYORUM DEDİ

Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş, hain emellere hiçbir şartta aman vermeyen aziz şehitleri ve kahraman gazileri saygı, minnet ve şükranla andığını ifade etti.
BAŞKAN SAVAŞ GAZİLERİMİZİ SAYGI MİNNET VE ŞÜKRANLA ANIYORUM DEDİ
Savaş, ''19 Eylül Gaziler Günü'' nedeniyle yayımladığı mesajında, hiçbir dünyevi kıymetle ölçülemeyecek değerde ve önemde olan gazilerin, milletin engin sahiplenişiyle her zaman ayrıcalıklı ve soylu özelliklerini muhafaza ettiklerini kaydetti.
     Başkan Savaş, mesajında şu ifadelere yer verdi:
     ''Çok yüksek bir milli şuurun tavır ve davranış olarak somutlaştığı gazilerimiz, dağımızda, ovamızda, taşımızda, toprağımızda ve her türlü milli değerimizde gözü olanlara hiç unutamayacakları acı dersler vermişlerdir. Vatanımızın selameti, milletimizin bağımsızlığı ve aziz varlığının devamlılığı uğruna, üzerlerine düşen her sorumluluğun gereğini sonucu ne olursa olsun yapmış olan gazilerimizi sadece bu günle hatırlamak elbette doğru ve yerinde olmayacaktır. Bu itibarla, geçmişteki mücadeleleriyle bölücü ve yıkıcı mihraklara göz açtırmayan vatan sevdalılarını, yılın her anında ve gününde, saygı, minnet ve şükranla anmak en başta gelen milli ve manevi bir görevdir. İftihar edilecek bir fedakârlıkla, yaşadığımız topraklara göz dikmiş hainlere aman vermeyen, canlarından dahi vazgeçmeyi göze almış olan gazilerimizle ne kadar övünsek azdır. Şehitlik mertebesine ve gazilik unvanına ulaşmış olan tüm vatan evlatlarına karşı yapılacak en anlamlı teşekkürün, onların bizlere emanet ettiği ülkemize, milletimize, bayrağımıza, demokrasimize sahip çıkarak ve üzerimize düşen görevlerimizi en iyi şekilde yaparak hizmet etmek olduğuna inanıyoruz.''
                      
     Aziz şehitlerin yakınlarına, gazilere ve malullerine karşı her zaman şükran borcu içerisinde, sevgi, ilgi ve hizmet anlayışında olduklarını belirten Savaş, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm şehitleri ve ebediyete intikal eden gazilerin aziz ruhlarının şad olması dileğiyle, şerefli hatıraları önünde saygıyla eğiliyor, yaşayan değerli gazilere sağlık, esenlik dolu uzun bir ömür temenni ettiğini kaydetti.