BAŞKAN SAVAŞ HANYOLU KÖYܒNÜ ZİYARET ETTİ

Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş’ın, birlik, beraberlik ve dayanışma ziyaretleri kapsamında geçtiğimiz hafta sonu durağı Hanyolu Köyü oldu.
BAŞKAN SAVAŞ HANYOLU KÖYܒNÜ ZİYARET ETTİ

 Dayanışma buluşmaları çerçevesinde merkeze bağlı Hanyolu Köyü’ne ziyaret gerçekleştiren Belediye Başkan Savaş, burada Hanyolu Köyü sakinleri ile bir araya geldi.

            Hanyolu Köyü Muhtarı Cuma Kerkez ev sahipliğinde düzenlenen buluşmaya Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş, Antakya Ziraat Odası Başkanı Abdulhay Denizli, Hatay Muhtarlar Derneği Başkanı Mahmut Gülcü, Çatbaşı Köyü Muhtarı Kemal Karsanbay ve köy sakinleri katılım gösterdi.

            Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Hanyolu Köyü Muhtarı Cuma Kerkez toplantıda yaptığı konuşmada, Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş’ın bir buçuk yıl önce başlatmış olduğu birlik, beraberlik ve dayanışma ziyaretlerinin Hatay genelinde büyük önemi olduğunu, köylerine ziyarete gelene Belediye Başkanı Savaş’a ve beraberindeki heyete teşekkür ettiklerini belirtti.

            Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş, “Yaklaşık 19 aydır, belde belde, ilçe ilçe ve köy köy dolaşarak kardeşlik bağlarımızın pekişmesi, birlik ve beraberliğimizin daha da artması adına bu ziyaretleri sürdürüyoruz. Bu toplantılarımızın amacı Hatay insanımızın birlikte hareket etmesi ve dış mihrakların fikirlerine ayak uydurmamasıdır. Hatay üzerinde çeşitli senaryolar yazılıyor, çiziliyor. Hatay insanı artık bu senaryoları okumak yerine kendi senaryosunu kendi yazıp kendi geleceğini kendi yönlendirmelidir. Hatay genelinde var olan birlikteliğimizi bozmak isteyen dış mihrakların hedeflediği emeller, bu birlik ortamı sayesinde gerçekleşmesine mani olacak en önemli unsurdur. Hatay’da yüzyıllardır süre gelen kardeşlik, huzur ve barış ortamını gelecek kuşaklara aktarmamız gerekir. Çocuklarımıza bırakacağımız en güzel mirasta budur.” dedi.