Başkan Savaş pazarcılarla buluştu

 Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Antakya Seyyar Satıcılar Derneği üyeleriyle bir araya geldi.
Başkan Savaş pazarcılarla buluştu
Belediye Basın Bürosundan yapılan yazılı açıklamaya göre, Belediye Meclis Salonunda gerçekleşen toplantıda, semt pazarları başta olmak üzere kentin muhtelif noktalarında ruhsatlı satış yapan seyyar satıcılara yönelik yapılan çalışmalar hakkında dernek üyelerine bilgi verildi.
     Seyyar satıcıların sorunlarını dinleyen Savaş, görev süresi içinde kentin cazibe merkezlerinde dağınık vaziyette satış yapan seyyar satıcıları tek merkezde toplayan çalışmalar yürüttüklerini, simit, kestane, muz gibi ürünlerin satışını yapan seyyar satıcıların arabalarını tek tip ve estetik bir görünüme kavuşturduklarını belirtti.
     Kaldırım ve cadde işgalinin önlenmesi konusunda esnafla işbirliği içinde ortak çalışma gerçekleştirdiklerini vurgulayan Savaş, esnafın daha modern imkanlarda satış yapmalarını sağlamak amacıyla stadyumun yanında bulunan eski Cumartesi pazarını yıktıklarını, yerine de bünyesinde otopark, modern pazarcı tezgahları, yürüyen rampa, çok amaçlı salon, engelli ve engelsiz asansörleri, kafeterya ve eşya deposu gibi her türlü sosyal donatının bulunduğu modern bir semt pazarı kompleksinin yapımına başladıklarını ifade etti.
     Savaş, bu yılın ortalarında tamamlanacak olan tesisi pazarcı esnafın ve vatandaşların hizmetine sunacaklarını, tesisin bir benzerini de Meteoroloji binasının bulunduğu yaklaşık üç dönümlük alana yapmayı planladıklarını söyledi.
     Tarihi mekanların restorasyonu, alt ve üst yapı çevre düzenlemesi ile Antakya'yı geleceğe hazırladıklarını anlatan Savaş, büyük bir gelişim ve dönüşüm içinde olan kentin yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı haline geldiğini ve yıldızının her geçen gün parladığını kaydetti.
     Seyyar Satıcılar Derneği Başkanı Cuma Şahin de dernek olarak belediyenin çevre temizliği ve hijyen kuralları konusunda yürüttüğü çalışmalara her türlü katkıyı vermeye hazır olduklarını dile getirdi.
     Toplantıda Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü Şube Müdürü Murat Andiç ve Gıda Mühendisi Enver Artık tarafından seyyar satıcılara ''Güvenilir Gıda ve Sağlıklı Yaşam'' projesi ile ilgili bilgi verildi.
     Toplantıya Belediye Başkan Yardımcıları İzzet Kakil ve Mehmet Bozkurt, Zabıta Müdürü Recep Asıl, Temizlik İşleri Müdürü Mustafa Temizkan da katıldı.