BELEDİYE BAŞKANI SAVAŞ AA NIN KURULUŞ YILDÖNÜMÜNÜ KUTLADI

ANTAKYA BELEDİYE BAŞKANI SAVAŞ: ''AA'NIN HEM ÜLKEMİZE, HEM DE ANTAKYA'MIZA YAPACAĞI YAYIMLARIYLA IŞIK TUTACAĞINI VE DESTEK OLARAK YOL GÖSTERECEĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM''
BELEDİYE BAŞKANI SAVAŞ AA NIN KURULUŞ YILDÖNÜMÜNÜ KUTLADI
Türkiye'nin Milli Mücadele'deki sesini dünyaya duyurmak için Atatürk'ün direktifleriyle 6 Nisan 1920'de kurulan Anadolu Ajansı, 91. yıl dönümünü kutluyor.
     Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından kurulan ve Anadolu basınının öncülerinden olan Anadolu Ajansı'nın 91. kuruluş yıl dönümünü kutladığını belirtti.
     Milli mücadelenin dünyaya ve milletimize en hızlı biçimde duyurulabilmesi amacıyla, Mustafa Kemal Atatürk'ün talimatlarıyla kurulan Anadolu Ajansı'nın Türkiye'nin en önemli haber kurumlarından biri olduğunu vurgulayan Savaş, şunları kaydetti:
     ''İlkeli, tarafsız, sorumlu habercilik anlayışı içinde, uzun yıllardır görevini yürüten Anadolu Ajansı, yayıncılık anlayışı ve misyonuyla milletimizin güvenini ve saygısını kazanarak, basınımızın temel taşı olmuştur.
     91 yılı büyük bir başarıyla tamamlayan Anadolu Ajansı, habercilikte başarı dolu geçmişiyle, bundan sonra da hem ülkemize, hem de Antakya'mıza yapacağı yayımlarıyla ışık tutacağını ve destek olarak yol göstereceğini düşünüyorum.''
 
 
     
     -HGC BAŞKANI YETİŞEN-
    
     Hatay Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Yetişen, Anadolu Ajansı'nın yaklaşık bir asırdır başarılı bir şekilde gazetecilik yaptığını belirtti.
     Yetişen, Anadolu Ajansı'nda sistemin yerleştiğini, başarılı çalışmaların süreceğine inandığını belirterek, mesajında şunlara yer verdi:
     ''Anadolu ajansının 91. kuruluş yıl dönümü kutluyor, demokrasinin olmazsa olmazı olan haber alma özgürlüklerinin kısıtlanmadığı, düşüncelerin suç sayılmadığı, gazetecilerin özgürce mesleklerinin gereğini yerine getirebileceği nice yıllar diliyorum.''