BELEN BELEDİYE BAŞKANI -TEMİZLİK İŞLERİNİ ÖZEL ŞİRKETE İHALE ETTİK

Belen Belediye Başkanı Cemil Yılmazlar, temizlik işlerinin özelleştirildiğini söyledi.
BELEN BELEDİYE BAŞKANI -TEMİZLİK İŞLERİNİ ÖZEL ŞİRKETE İHALE ETTİK
  Belediye Başkanı Yılmazlar, İskenderun Körfez Katı Atık Birliği üyesi olduklarını, birliğin yaptığı ihale çerçevesinde belediye ile Körfez Belediyeler Birliği ile yapılan anlaşma neticesinde Özel temizlik şirketi ENVİTEC firmasına verildiğini söyledi.
     Yılmazlar, 12 kişilik ekipten oluşan ve 4 yeni büyük çöp aracı, 2 küçük yol süpürme temizleme aracı ve 1 adet çöp konteynerlerinin etrafını ve çöp konteynerlerini yıkama ve temizleme aracıyla ilçeye hizmet vereceklerini belirten Yılmazlar, ''Temizlik işlerini özel şirkete ihale ettik. Eski temizlik araçlarından birisini donanımlı itfaiye aracına dönüştüreceğiz. Önümüzdeki günlerde mevcut itfaiye binasını yıkarak, yerine çağımıza uygun donanımlı bir itfaiye binası yapılması çalışmalarını başlatacağız'' dedi.
     Yılmazlar, mevcut belediye personelinin ''Torba Yasa''sı gereğince norm kadro uygulaması başlatılması nedeniyle 72 personelin Kamu Kurumlarına naklen atamaları yapılacağı, 53 personel ile hizmetlerin yürütüleceğini de belirtti.
     Bu arada, mart ayı sonunda İtalya'ya gideceğini belirten Yılmazlar, 2 adet vakumlu temizlik aracı, 1 adet detaylı İtfaiye aracı, 1 adet kazıcı-yükleyici, 1 loder iş makinesi, 1 adet ambulans ve 1 adet morglu cenaze taşıma aracı getirmeyi hedeflediğini sözlerine ekledi.