BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZ HERKESE ÖRNEK TEŞKİL ETMELİ

Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş, ilçe, belde ve köylere yönelik düzenlediği ziyaretlerini aralıksız sürdürüyor.

BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZ HERKESE ÖRNEK TEŞKİL ETMELİ

Belediye Başkanı Savaş ve Hatay Muhtarlar Derneği üyesi mahalle muhtarlarının bu ziyaretler kapsamındaki durağı Yayladağı’na bağlı Karacurun Köyü oldu.

Hatay Muhtarlar Derneği organizasyonuyla, Karacurun Köyü Muhtarı Veli Gümüş ve köyün ileri gelenlerinden Seyfi Doğru’nun ev sahipliğinde düzenlenen ziyarette Belediye Başkanı Savaş’ın yanı sıra, Yayladağı Belediye Başkanı M.Kemal Dağıstanlı, Karaköse Belediye Başkanı İsmail Ergül, Yeditepe Belediyesi Başkan Vekili Recep Çalışkan, Yayladağı Şoförler Odası Başkanı Vedat Bahadır, Belediye Meclis Üyesi Hasan Hocamoğlu, Hatay Muhtarlar Derneği Başkanı Mahmut Gülcü, Harp Malülü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Başkanı Hakan Kokusever, muhtarlar ve köy sakinleri katılım gösterdi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Karacurun Köyü Muhtarı Veli Gümüş, yaptıkları konuşmada; " Böyle bir günde dostluk, kardeşlik, birlik ve beraberlik buluşmamızda Sayın Belediye Başkanımız Lütfü Savaş’a Karacurun Köyü adına ziyaretinden dolayı teşekkür ediyoruz, memleketimize yaptığı hizmetlerden ötürü kutluyoruz.  ” dedi. Hatay Muhtarlar Derneği Başkanı Mahmut Gülcü ise “Bize bu güzel ortamı hazırlayan Köy Muhtarımıza, köyün ileri gelenlerine ve Karacurun Köyü sakinlerine gönülden teşekkür ediyoruz. Hassas günlerden geçtiğimiz şu günlerde Sayın Belediye Başkanımız Lütfü Savaş’a bizleri bu ziyarette yalnız bırakmadığı için şükranlarımızı sunuyoruz.” dedi.

Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş ziyarette yaptığı açıklamada; “Birlik ve beraberlik buluşmalarımıza destek verdiğiniz, ev sahipliği yaptığınız için emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bir bayram sabahı gibi karşılandık. 17 aydır köylerimizi, beldelerimiz, ilçelerimizi dolaşıyoruz. Birlik ve beraberlik ruhunu canlandırmaya ve şehrimizi geleceğe taşıma adına Belediye Başkanlarımızla, muhtarlarımızla beraber ziyaretler gerçekleştiriyoruz. Hatayımız üzerinde oynanan sinsi planlara müsaade etmemek, bizden sonraki nesillere barış ortamı bırakmak, kırılan kalpleri onarmak adına hep birlikte var gücümüzle çalışıyoruz. Bölgemizde daha huzurlu bir ortam sağlamak için bizler yerel yöneticiler olarak düzenlediğimiz bu birlik ve beraberlik toplantılarımız meyvelerini vermiştir. Bugüne kadar önemli bir problemin olmaması yaptığımız bu toplantılara sizlerin verdiği destekle, kalpten ve gönüllü katkılarınızla sağlanmaktadır. Allah hepinizden razı olsun.” dedi.

Ziyarette ayrıca protokol mensuplarının, belediye başkanlarının, mahalle muhtarlarının ve köy sakinlerinin katılımıyla birlik, beraberlik ve dayanışma ruhunun pekişmesi ve Hatay’ın huzur ortamı için Kuran-ı Kerim okundu ve dualar edildi.