ÇANAKKALE ZAFERİ’NİN 100. YILI KUTLANDI

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferinin 100. Yılı münasebetiyle tüm yurtta olduğu gibi ilçemizde de etkinler yapıldı. 
ÇANAKKALE ZAFERİ’NİN 100. YILI KUTLANDI
Dörtyol Fen Lisesi’nin koordinatörlüğünde saat 13;30’da Karahasan Paşa Kışlası içerisindeki Şehitlikte çelenklerin sunulmasıyla başlayan anma programı saygı duruşunun gerçekleştirilmesi, İstiklal Marşı’nın okunması ve saygı atışı yapılmasıyla devam etti. Günün anlam ve önemini belirten konuşma J. Ütğm. Ufuk Gürsoy tarafından yapıldı.Şehitlik Defterinin İlçe Kaymakam Vekili Erzin Kaymakamı Hasan Yaman tarafından imzalanmasının ardından dualar edildi ve şehit yakınları ile birlikte kabirlere çiçek bırakıldı.
Anma törenine Erzin Kaymakamı Hasan Yaman, Garnizon Komutanı J. Yrb. Tolunay Başar, Dörtyol Belediye Başkanı Yaşar Toksoy, MKÜ Dörtyol Teknoloji Fakültesi Dekan Yardımcısı Ydr. Doç. Dr. Melikşah Özaktürk, Daire Amirleri, Okul Müdürleri ve çok sayıda şehit ve gazi yakını katıldı.Dörtyol Halk Eğitim Merkezi salonunda Fen Lisesi tarafından gerçekleştirilen salon programına Erzin Kaymakamı ve Dörtyol Kaymakam Vekili Hasan Yaman, Garnizon Komutanı J. Yrb. Tolunay Başar, Dörtyol Belediye Başkanı Yaşar Toksoy, MKÜ Dörtyol Teknoloji Fakültesi Dekan Yardımcısı Ydr. Doç. Dr. Melikşah Özaktürk, Daire Amirleri, Okul Müdürleri ve çok sayıda şehit ve gazi yakını katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Dörtyol Fen Lisesi Müdürü Servet Er günün anlam ve önemini belirten heyecan ve gurur dolu bir konuşma yaptı. Slayt gösterisinin ardından okul öğrencileri tarafından oratoryo gösterisini müzik dinletisi izledi. Şiirlerin seslendirildiği program, okullar arasında düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerin verilmesiyle tamamlandı.