DAHA TEMİZ BİR ANTAKYA İÇİN TEMİZLİK KAMPANYASI

 Antakya Belediye Başkanı Lüftü Savaş, daha temiz bir Antakya için vatandaşlardan destek beklediklerini belirtti.
DAHA TEMİZ BİR ANTAKYA İÇİN TEMİZLİK KAMPANYASI
 Savaş, yaptığı yazılı açıklamada, kentin temiz bir görünüme kavuşması noktasında birçok yenilik ve uygulamayı hayata geçirdiklerini kaydetti.
     Göreve geldikleri ilk günden itibaren kent genelinde kapsamlı bir şekilde ''Temizlik Kampanyası'' başlattıklarını ifade eden Savaş, temizlik konusunda ellerinden gelen her türlü gayreti gösterdiklerini belirtti.
     Modern bir kentin olmazsa olmaz kurallarının başında şehrin çevre temizliğinin geldiğini vurgulayan Savaş, daha temiz bir Antakya için vatandaşlardan destek beklediklerini kaydetti.
     Temizlik Kampanyası kapsamında çöp saati uygulaması başlatıldığını, bu konuda vatandaşları bilgilendirici çeşitli tanıtım çalışmaları gerçekleştirildiğini, konutlara çöp poşeti dağıtıldığını, Milli Eğitim Müdürlüğü ile işbirliği içinde öğrencilere yönelik ''Çevre ve Temizlik'' konulu ''Palyaço Mikroba Karşı'' adlı tiyatro oyununun sahnelendiğini hatırlatan Savaş, açıklamasında şunlara yer verdi:

     ''Yine Milli Eğitim Müdürlüğü ile işbirliği içinde ilköğretim okullarına geri dönüşümlü çöp konteynerleri monte edildi. Periyodik program dahilinde kentin 45 mahallesinde toplu temizlik çalışmaları yapıldı. kentin muhtelif bölgelerine yeni çöp kutularının monte edildi. Haraparası, Hacı Ömer Alpagot, Saraykent ve Altınçay mahallelerindeki bulunan dere yataklarında sürekli olarak temizlik çalışmaları gerçekleştirildi. Temizlik İşlerine bağlı ekiplerimiz araç-gereç, giysi ve ekipman bakımından güçlendirildi. Cadde kenarlarında oluşan çöp birikintilerinin süpürülmesi ve ardından yıkanması için yeni bir aracın daha temizlik araç filosuna katılımının sağlandı.''
     Savaş, daha temiz ve daha çağdaş bir Antakya için özellikle çöp saati uygulaması konusunda hassasiyet gösterilmesini istedi.