''ENGELLİLERE SAHİP ÇIKMAYI TOPLUMSAL SORUMLULUK OLARAK GÖRMEKTEYİZ''

Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş, engellilere sahip çıkmayı toplumsal sorumluluk olarak gördüklerini belirtti.
''ENGELLİLERE SAHİP ÇIKMAYI TOPLUMSAL SORUMLULUK OLARAK GÖRMEKTEYİZ''
Savaş, ''Dünya Özürlüler Günü'' nedeniyle yaptığı yazılı açıklamada, vatandaşların toplumsal hayatlarını kolaylaştıracak, geleceğe güvenle bakmalarını sağlayacak tüm koşul ve imkanların oluşturulması, çağdaş yerel yönetim anlayışının öncelikli görevlerinden olduğunu belirtti.
     Son yıllarda engellilerin toplumsal yaşama üretken olarak katılımlarının gerçekleşmesi yönünde çalışmaların hızlandırıldığını ve bu yönde yasal düzenlemelere gidildiğini ifade eden Savaş, şöyle devam etti:
     ''Engellilerin günlük hayatın tüm imkanlarından yararlanabilmeleri ve özel ihtiyaçlarının da göz önünde bulundurularak yeteneklerinin geliştirilmesinin sağlanması insanlık görevidir.
     Engellilerin üreten bireyler olarak kendi kendilerine yeter duruma gelmeleri amacıyla, devletin yanı sıra sivil toplum kuruluşları ve gönüllü vatandaşların gösterdiği özverili çabalar, geleceğe ilişkin umudumuzu artırdı. Sorumluluk taşıyan her vatandaşın engellileri sevgi ve anlayışla kucaklaması ve sorunlarına ilgiyle yaklaşması gerekiyor. Engellilere sahip çıkmak toplumsal bir sorumluluktur.''