HALK OYUNLARI EKİBİNDEN BAŞKAN SAVAŞ’A TEŞEKKÜR ZİYARETİ

Hatay Büyükşehir Belediyesi(HBB), geleneklerin yaşatılması ve gelecek kuşaklara aktarılması amacıyla büyük önem verdiği kültürel etkinlikleri hayata geçiriyor.
HALK OYUNLARI EKİBİNDEN BAŞKAN SAVAŞ’A TEŞEKKÜR ZİYARETİ
HBB ev sahipliğinde Antakya’da gerçekleştirilen ve Türkiye Halk Oyunları Federasyonu’nun(TUHOF) düzenlemiş olduğu kulüpler arası Grup Birinciliği Yarışmaları’nda, Hatay’ı başarıyla temsil ederek adını zirvenin ilk sıralarına yazdırmayı başaran HBB Gençlik ve Spor Kulübü Halkoyunları Ekibi, 4 Mayıs Çarşamba günü Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ı ziyaret etti. Gerçekleşen ziyarete ekip yöneticilerinin yanı sıra TUHOF Basın ve Yayın Kurulu Başkanı Mithat Kalaycıoğlu da katılım gösterdi.
Hatay, Adana, Gaziantep, K. Maraş, Kilis ve Osmaniye illerinden 32 takımın katılımıyla gerçekleşen Grup Birinciliği Yarışmaları’nda, Geleneksel Düzenlemeli Dal Büyükler Kategorisi’nde 2’ncilik, Geleneksel Düzenlemesiz Dal Büyükler Kategorisi’nde ve Geleneksel Düzenlemeli Dal Gençler Kategorisi’nde 3’üncülük elde ederek başarılarıyla Hatay’ın yöresel oyunlarının gelecek kuşaklara aktarılmasına ve kentin tanıtımına katkı sağlayan ekip, önümüzdeki yarışmalarda Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı’nın kendilerine vermiş olduğu desteklerden dolayı daha iyi yerlerde derece alacaklarının başarıları sözünü  verdiler.Başkan Doç. Dr. Lütfü Savaş'ın kültürel aktivitelere verdiği önem dolayısıyla teşekkür eden Kalaycıoğlu, düzenlenen yarışmaların Hatay’ın doğru tanıtımına katkı sağlayacak nitelikte organizasyonlar olduğunun altını çizdi. Çevremizdeki bölge ülkelerinde yaşananlar nedeniyle Hatay ile ilgili oluşan yanlış algının bertaraf edilmesinde, bu tip organizasyonların rolünün büyük olduğuna vurgu yapan Kalaycıoğlu, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Doç.Dr.Lütfü Savaş’ın Hatay’ı ulusal ve uluslararası mecralarda en iyi şekilde temsil ettiğini vurguladı.