HATAY KENT KONSEYİ TOPLANDI

<strong>Hatay Kent Konseyi, &ldquo; Antibiyotik Kullanımı ve S&uuml;rd&uuml;r&uuml;lebilir Sağlık &rdquo; konu başlıklı sunum ve bilgilendirme toplantısını 11 Aralık 2015 Cuma g&uuml;n&uuml; saat 17.30&rsquo;da B&uuml;y&uuml;kşehir Belediyesi Meclis Salonu&rsquo;nda ger</strong><strong>&ccedil;</strong><strong>ekleştirdi.</strong>
HATAY KENT KONSEYİ TOPLANDI
Toplantıya; Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Başkanı Nevide Kimyon, Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Danışmanı  Muhsin Cömert, Halk Sağlığı Çalışma grubundan Yard. Doç. Dr. Cemil Kürekçi, Veteriner Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Akın Yakan ve çok sayıda muhtar katılım gösterdi. Açılış konuşmasını yapan Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Başkanı Nevide Kimyon: “ Kent Konseyi'nin amaçlarından biri sağlığımızı korumaktır. İlaç denildiğinde aklımıza sadece insanlar gelmemeli. Hayvanlar ve hatta tarım ilaçları da bu grubun içerisindedir. Tarımda kullanılan sağlıksız ilaçlar toprağımızı ve buna bağlı olarak bizleri olumsuz etkiliyor. Kent Konseyi olarak doğru ilaç kullanımı konusuna değinerek sizlere yardımcı olabileceğimizi düşünüyoruz" ifadelerini kullandı.  
Halk Sağlığı Çalışma grubundan Yard. Doç. Dr. Cemil Kürekçi, sağlıkla ilgili yanlış bildiklerimizi anlatarak, sürdürülebilir ve daha sağlıklı bir toplum için neler yapılabileceğin anlatıldığı bir sunumla katılımcıları bilgilendirdi.  Ayrıca Veteriner Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Akın Yakan, hayvanlarda hormon kullanımı ve sağlık, süt üretimi, balık ve kırmızı et tüketimine, balık tüketiminin ilaç tüketimine etkisine  değindi ve son yıllarda küçükbaş hayvanların damızlık ve verimliliği üzerinde birçok çalışmalar yaptığını vurgulayarak proje kapsamında küçükbaş hayvanların genlerini inceleyerek onların damızlık olup olmadığına doğduktan hemen sonra bakılabileceği bilgisini paylaştı.  Sunumun ardından soru cevap şeklinde devam eden toplantı, muhtarların sorularına cevap bulmasıyla son  buldu.
 
 
 
HATAY KENT KONSEYİ TOPLANDI haberi 12 Aralık 2015 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Belediye kategorisine Hatay muhabirimiz Gülen Tarhana adına  tarafından  1700 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle