HATAY ÜLKÜ OCAKLARI BAŞBUĞUMUZUN KABRİ BAŞINDA

Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in vefatının 18. yıl dönümünde çok sayıda Ülküdaşımız, Başbuğumuzun kabri şerifinde toplandı. 
HATAY ÜLKÜ OCAKLARI BAŞBUĞUMUZUN KABRİ BAŞINDA

Sabahın erken saatlerinde Beştepe’deki kabirde düzenlenen anma programına Hatay Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı ve Türkiye’nin dört bir tarafından gelmiş olan İl ve İlçe Ocak Başkanlarımız, MHP İl Başkanları ve Yöneticileri, milletvekillerimiz, şehit ve gazi yakınları ile çok sayıda Ülküdaşımız katıldı.Başbuğumuzun kabri şerifi başında Kuran-ı Kerim okunup dualar edildikten sonra Liderimiz Devlet Bahçeli bir konuşma yaptı. Liderimiz konuşmasında:Mücadeleyle geçen seksen yılık bir ömürden sonra, 1997 yılının 4 Nisan’ında ebediyete intikal eden Başbuğ’umuz Alparslan Türkeş Bey’i, minnet ve rahmet ile anmak üzere yeniden kabri başındayız. Özlem dolu hissiyatımızla, şükran ve bağlılık duygularımızı ifade etmek, aziz hatırasını dualarla yâd etmek, ruhuna Fatihalarımızı okumak üzere merhum liderimizin manevi huzurundayız.

Önümüzdeki dönem tarihi bir fırsatı sunmaktadır. Bu fırsat, Dünya’yı Türkçe okuyan Türk milliyetçileri için ülkemizi tek başına iktidar ile yönetme imkânıdır. Kötülenen Türklük, istismar edilen Yüce Dinimiz İslamiyet bizimle beraber kuşatmayı yaracak, 7 Haziran 92 yıllık Türkiye Cumhuriyeti’nin doğruluşunda milat olacaktır. Bu vesile ile gönlümüzdeki yeri hiç değişmeyecek olan Başbuğ’umuz Alparslan Türkeş Bey’i, dava ve ülkü şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve şükranla yâd ediyorum. Bu mukaddes borcu ifâ ederken, merhum liderimizin kabrinin nur, mekânının Cennet olmasını Cenâb-ı Allah’tan niyaz ediyorum. Onun Türk milleti için manevi vasiyeti, ülkücülerin milletle kenetlendiği ve tam bir kucaklaşma yaşadığı gün gerçekleşecektir.Ve o güne çok az bir süre kalmıştır. Ruhu şad olsun..” dedi.Konuşmanın ardından Liderimiz Devlet Bahçeli, Genel Başkanımız Olcay Kılavuz ve Ülkü Ocakları Yöneticileri her yıl Başbuğumuz için okutulan Mevlid-i Şerif’e katıldı.