HATAY’IN ÇİÇEKLERİ – ÇİFTÇİNİN EMEĞİ’ PROJESİ

Hatay Büyükşehir Belediyesi(HBB) Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Dairesi Başkanlığı, ‘Hatay’ın Çiçekleri – Çiftçinin Ekmeği’ projesinde doğrudan görev alacak ve üreticilerle ilgilenecek peyzaj mimarlarına, ziraat mühendislerine ve teknikerlere süs bitkileri yetiştiriciliği konusunda uygulamalı bir eğitim vererek bilgi donanımı kazanmaları sağlandı.
HATAY’IN ÇİÇEKLERİ – ÇİFTÇİNİN EMEĞİ’ PROJESİ
Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın, geçimini çiftçilikle sağlayan hemşehrilerine ve özellikle istihdam konusunda problemler yaşayan kadınlara yönelik hayat geçirdiği projede, istihdam sağlanmasının yanı sıra hem köyden kente göç engelleniyor hem de ek bir gelir kapısı sağlanarak vatandaşların yaşam standartları yükseltiliyor.Dar gelirli üreticiye ek gelir sağlayacak olması nedeniyle özel bir önem verilen projenin yüzde yüz başarıya ulaşması için Mustafa Kemal Üniversitesi(MKÜ) Mimarlık Fakültesi’nin desteği ile düzenlenen eğitim çalışmasına MKÜ Peyzaj Mimarlığı Bölümünden Yard. Doç. Dr. Elif Bozdoğan ve Öğretim Görevlisi Sema Güler de katılım gösterdi.Başkan Savaş bu proje ile çiftçilerin kendi topraklarında tüketen değil üretimle ekonomiye katkı sağlamalarına ve bu anlamda toplumda hak ettiği saygın yeri edinmiş mutlu bireylerden oluşan toplum olma hedefini gerçekleştirmeye katkı sağlıyor.
 
HATAY’IN ÇİÇEKLERİ – ÇİFTÇİNİN EMEĞİ’ PROJESİ haberi 26 Şubat 2016 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Belediye kategorisine  adına Hatay Antakya muhabirimiz Mesut Mutlu adına  tarafından  1210 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle
Beğendiniz mi?
Okunma
Muhabir
İlgili Firma
Kategori
Şehir