HBB HAYVANLAR İÇİN FARKINDALIK YARATTI

<strong>Hatay B&uuml;y&uuml;kşehir Belediyesi &Ccedil;evre Kontrol ve Koruma Daire Başkanlığı&rsquo;na bağlı olarak hizmet veren Sahipsiz Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi g&ouml;revlileri tarafından D&uuml;nya Hayvanları Koruma Haftası dolayısıyla 04 Ekim Pazar g&uuml;n&uuml; saat 14:00&rsquo;de k&ouml;pr&uuml; başında etkinlik d&uuml;zenlendi.</strong>
HBB HAYVANLAR İÇİN FARKINDALIK YARATTI
Etkinliğe, Büyükşehir Belediyesi Veterinerlik ve Gıda Kontrol İşleri Şube Müdürü Ahmet Kilisli, Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Edip Kadıoğlu, Hatay Hayvan Hakları Koruma Derneği Başkanı Sinem Karaahmetli ve çok sayıda hayvan sever vatandaş katılım gösterdi.Günün anlam ve önemini belirtmek amacıyla konuşma yapan Büyükşehir Belediye Zabıta Başkanı Edip Kadıoğlu: “ Büyükşehir Belediyesi olarak insanların en yakın dostları olan hayvanlara, toplumumuz tarafından el uzatması için bir farkındalık yaratmak istedik. Büyükşehir Belediyesi Sahipsiz Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi görevlileri sahipsiz birçok hayvanı barınaklarda misafir ediyor, yaralı olanları tedavi ediyor. Büyükşehir Belediyesi olarak sessiz dostlarımız hayvanlara, barınaklarında daha iyi hizmet verilebilmesi için elimizden geleni yapacağız.” dedi.Hatay Hayvan Hakları Koruma Derneği Başkanı Sinem Karaahmetli: “Hayvanların uğradığı vahşetlerin haberlerini her gün alıyoruz. Trafikte ezilen,  tecavüze uğrayan gibi. Onların da bir canlı olduğunu hatırlatarak Dünya’da barış, hayvanlarla barış diyorum. Kapımızın önüne bırakacağımız bir kap su ve bir kap yemekle onların yaşamlarını sürdürmelerine katkı sağlamış olacağız. Susuz ya da aç kalmış bir hayvanın yerinde olmak istemeyiz. Bu yüzden artık yemeklerimizi bir kabın içerisine koyarak onlara yardımcı olabiliriz.” Şeklinde konuştu.Yapılan konuşmaların ardından, farkındalığı arttırmak için hayvan severler tarafından vatandaşlara, broşür ve hayvanlar için yemek kabı dağıtıldı.
HBB HAYVANLAR İÇİN FARKINDALIK YARATTI haberi 07 Ekim 2015 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Belediye kategorisine Hatay muhabirimiz Mesut Mutlu adına  tarafından  1830 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle