HÖYÜK HALKI KÖPRÜSÜNE KAVUŞTU

<strong>Hatay B&uuml;y&uuml;kşehir Belediye Başkanı Do&ccedil;. Dr. L&uuml;tf&uuml; Savaş Arsuz&#39;un H&ouml;y&uuml;k İl&ccedil;esinde yapımı tamamlanan k&ouml;pr&uuml;n&uuml;n a&ccedil;ılışını yaptı.</strong>
HÖYÜK HALKI KÖPRÜSÜNE KAVUŞTU
Höyük köprü açılışına, Büyükşehir Belediye Başkanı Savaş'ın yanı sıra Fen İşleri Daire Başkanı Ekrem Baldıran Arsuz Belediyesi Başkanı Nazım Çulha, CHP Hatay milletvekillerinden Mevlüt Dudu ve Serkan Topal, Antakya eski belediye başkanı Bekir Karabacak, Arsuz Kaymakamı Fatih Baysal ve 25. Dönem CHP milletvekili adayı Riyat Kırmızıoğlu katılım gösterdi.Arsuz’da yaşanan ve büyük oranda hasara sebebiyet veren sel felaketinde kullanılamaz hale gelen Höyük köprüsünün yerine Büyükşehir Belediyesi 25 metre uzunluğunda 9 metre genişliğinde köprünün yapımını tamamladı. Yapımı tamamlanan köprünün açılış konuşmasında Höyük mahalle muhtarı Rıdvan Dural, bu güzel köprüyü Arsuz halkına armağan ettiği için Başkan Savaş'a teşekkürlerini ileterek, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaşı kürsüye davet etti. Höyük Zengin Oluyor.Sizlerin Gönlündeki Yola Talibiz.Büyükşehir Belediye Başkanı Savaş: '' Yaklaşık 110 gün önce 133 günde bitiririz diye söz verdiğimiz bu köprümüzü 110 gün sonra açmanın onurunu yaşıyoruz. Onun dışında bir de sosyal tesis var, höyük zengin oluyor. Ama şu bir gerçek Nazım başkanın  ekibinin ve bizim ekibimizin birlikte koordineli bir şekilde çalışması ile oluyor. Emeği geçen herkese teşekkür ederim. Höyük'teki, Arsuz'daki Hatay'daki tüm hemşehrilerimize bu köprümüz hayırlı olsun. Buraya gelmeden önce Zili Deresi'nin temelini attık. İnşallah 2 ayda bitireceğiz. Yaklaşık 15-20 gün içinde Arsuz'da bir büyük köprünün daha temelini atacağız. Yol yapmaya devam edeceğiz. Ama sizin gönlünüzdeki yola talibiz. O yollar kalıcıdır. '' diyerek köprü açılışını gerçekleştirdi.Açılışın gerçekleşmesinin ardından kurban kesildi. Ardından başkan Savaş, Arsuz Belediye Başkanı Nazım Çulha Höyük Mahalle'si muhtarı Rıdvan Dural yakında açılışı gerçekleşecek olan Sosyal Tesisi yerinde inceledi.   İncelemenin ardından Kanaat Önderi Şeyh Adem Parlar evinde ziyaret edilerek sohbet edildi.
 
HÖYÜK HALKI KÖPRÜSÜNE KAVUŞTU haberi 08 Ağustos 2015 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Belediye kategorisine Hatay muhabirimiz Hatice Ekmekçi adına  tarafından  1800 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle