İKİ İŞLETMEYE DAHA BEYAZ BAYRAK

Belediye Başkanı Lütfü Savaş kaliteli hizmet sunan işletmeleri ödüllendirdiklerini, esnafı ''Beyaz Bayrak'' uygulaması ile kaliteli ve ayrıcalıklı hizmete teşvik etmeyi amaçladıklarını kaydetti.
İKİ İŞLETMEYE DAHA BEYAZ BAYRAK

 Belediye Başkanı Savaş''ın katılım gösterdiği törenle, Zabıta Müdürlüğü''ne yapılan başvuru sonucu yönetmelikle belirlenen kriterleri yerine getiren ve belge almaya hak kazanan 14 işletmeye daha önce Beyaz Bayrak ve plaketleri verildiği hatırlatılırken, aynı proje kapsamında, belirlenen kriterleri yerine getiren iki işletmeye daha Beyaz Bayrak ve plaketleri Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş tarafından sunulduğu ifade edildi.

            Törene Belediye Başkanı Savaş’ın yanı sıra, Hatay Esnaf Odaları Birliği Başkanı Abdulkadir Teksöz ve Belediye Zabıta Müdürü Recep Asıl katılım gösterdi.

            Antakya Belediyesi Zabıta Müdürlüğü koordinesinde yürütülen ''Beyaz Bayrak'' uygulamasına hak kazanan Turan Köfte ve Emmoğlu Baklava adlı işletmelere ayrı ayrı Beyaz Bayrak belgesi ve plaketlerini sunan Belediye Başkanı Savaş, bu belgenin Antakya Belediyesi sınırları içinde insan sağlığına, tüketici haklarına saygı gösteren nitelikli, kaliteli hizmet üreten ve temiz iş yerlerine verilen değerin belgesi olduğunu bir kez daha vurguladı.
 

            Belediye Başkanı Savaş, Beyaz Bayrak Belgesi almak için esnaf temsilcilerinin Zabıta Müdürlüğü’ne başvurabileceğini veya www.antakya.bel.tr internet adresinde mevcut bulunan başvuru formunu doldurabileceklerini ifade ederken, Beyaz Bayrak Belgesi almaya hak kazanan işletmeleri belediyenin resmi web sitesi olan www.antakya.bel.tr’de yayınlayarak herkese ilan ettiklerini belirtti. Savaş, Beyaz Bayrak uygulaması gibi projelerle bu tür girişimleri destekleyerek şehrin hizmet kalite çıtasının en üst seviyeye doğru hızla ve emin adımlarla ilerlediğini vurgudı.

            HESOB Başkanı A.Kadir Teksöz törende yaptığı konuşmada “Antakya Belediyesi’nce esnafımıza yönelik yapılan “Beyaz Bayrak” projesini önemsiyor ve anlamlı buluyoruz. Beyaz Bayrak projesi ile esnafımız işletme kalitelerini daha da arttırarak hem daha bol kazanç elde etme imkânına sahip olacak, hem de aldıkları bu belgeyle farklılıklarını ortaya koyarak özel işletme statüsüne kavuşacaklardır. Projeye başta Belediye Başkanımız olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.” dedi.

            Yönetmelikle belirlenen kriterleri yerine getirerek Beyaz Bayrak belgesi almaya hak kazanan, Kanatlı Caddesi Asi kenarında faaliyet gösteren Turan Köfte işletme sahipleri Mustafa-Hakan Helvacıoğlu kardeşler ile Sümerler Mahallesi Harbiye Caddesi’nde faaliyet gösteren Emmoğlu Baklava İşletme sahibi Emin Ördek uygulama nedeniyle Belediye Başkanı Savaş'a teşekkür ettiler. Törende ayrıca Turan Köfte işletme sahibi Mustafa Helvacıoğlu Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş’a üzerinde Başkan Savaş’ın resmi olan tabloyu hediye etti.