KADIN DANIŞMA MERKEZİNDEN AB PROJESİ

Samandağ Belediyesi kadın danışma merkezi Belediye hizmet binasında bulunan meclis salonunda AB projesinin  ilk toplantısını gerçekleştirdi.
KADIN DANIŞMA MERKEZİNDEN AB PROJESİ
Samandağ Belediyesi Kadın Danışma Merkezi Gönüllüsü Hülya Nehir:”Bu gün 12 Eylül 2015.12 eylül askeri darbesinin 35.yıl dönümü. 12 Eylül askeri darbesi ile göz altına alınan ve 7 kasım 1980 de Mamak askeri cezaevinde dövülerek öldürülen Yayıncı İlhan ERDOST 'un eşi Gül ERDOST KADIN Çalışmaları aktivisti olarak Samandağ'da idi.BM PROJE koordinatörü olarak çalışan Gül Erdost ,Kadın Çalışmaları Derneği'nden AYŞEN KARAKULAK ,Yeşilpınar Kadın Derneği'nden MERYEM KILIÇ ve dernek Çalışanları, İHD den HATİCE CAN ,Samandağ Belediyesi Belediye Meclis üyeleri, CHP ilçe kadın Kolları başkanı REMZİYE RENCÜZOĞULLARI ve yönetimi ile KADIN DANIŞMA MERKEZI olarak Proje çalışması yaptık. Bizimle dayanışmak için, Gezi şehitleri anneleri, İl Başkanımız,İl KADIN KOLLARI Başkanımız Filiz HAKSÖZ ,KADIN MYK üyemiz DÜRİYE TAŞ ile Nazan Savaş da aramızdaydı.Bizi güçlendirdikleri için hepsine teşekkür ediyorum.Ülkemizde ve İlimizdeki kara bulutların bir an önce Dağılması, Barış, huzur ve Güvenli bir ortamın bir an önce tesis edilmesi dileğiyle.”dedi.Projenin hedefleri ” Kadınların Etkin Katılımı için Yerel Fırsatların Geliştirilmesi konulu Proje   “Katılımcı demokrasi mekanizmalarının sürdürülebilirliğini sağlamak için STKların kapasitelerinin geliştirilmesi; kadınların kamusal ve politik hayata katılımlarının artırılması projenin temel hedefi.”    1. Katılımcı karar verme süreçlerini ve kadınların politik ve toplumsal hayata katılımını geliştirebilmek için bilgi ve kapasite oluşturmak. 2. Türkiye ve AB’deki STKlar arasında iletişim ağı kurmak ve işbirliğini güçlendirmek. 3. Politika üretim süreci ve aktif vatandaşlığın önemine ilişkin farkındalığı artırmak Ülkeler arasındaki ikili iletişiminin sağlanmasıyla, AB ve Türkiye arasındaki bilgi alışverişi artacak ve ilişkiler sağlamlaştırılacaktır. Yerel seviyede ise, olumlu çalışma prensiplerinin paylaşımı ve yerel çalışma gruplarının kurulması ile deneyimlerin paylaşım düzeyi yükselecek, kapasite gelişecektir. Yerel medya kampanyası ile proje çıktıları paylaşılacaktır.Bu bağlamda projenin amacı, STK’ların hem yerel hem de ulusal düzeyde daha aktif rol almaları yoluyla, karar alma mekanizmalarının daha saydam/şeffaf olmasını sağlamaktır. Seminer ve çalıştaylar ile oldukça detaylı ve hedef odaklı bir sistem kurulacaktır. Sonuç olarak, Türkiye’deki STK’ların kadınların politik katılımıyla ilgili daha iyi çalışmalar sürdürmelerine katkı verilecektir.
 
 
KADIN DANIŞMA MERKEZİNDEN AB PROJESİ haberi 14 Eyl 2015 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Belediye kategorisine Hatay muhabirimiz Hatice Ekmekçi adına  tarafından  950 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle