KIRIKHAN DA SİVRİSİNEK VE LAVRA İLE MÜCADELE ÇALIŞMALARI

Kırıkhan Belediye Başkanı Murat Sakman, sivrisinek lavralarıyla mücadeleye erken başladıklarını, vatandaşların yaz sezonunda rahat edeceklerini söyledi.
KIRIKHAN DA SİVRİSİNEK VE LAVRA İLE MÜCADELE ÇALIŞMALARI
  Sakman, havaların ısınmasıyla birlikte larva mücadelesinde etkin çözüm için evlerden başladıklarını, yaz aylarında ilçenin en büyük sorunlarından biri olan sivrisinek ile mücadele edebilmek amacıyla bu yıl erken çalışmaya başladıklarını kaydetti.
     Sivrisinek larvalarını çoğalmadan yok etmek amacıyla etkin mücadeleye başladıklarını ifade eden Sakman, şöyle devam etti:
 

     ''Belediye olarak geçmiş yılların aksine bu yıl ev ev dolaşarak vatandaşlara sivrisinek lavraları için ilaç dağıtımına başladık. Evlere dağıtılan larva ilacı ile sivrisineklerin üremeden yok edileceği ve yaz aylarında büyük bir sorunla karşılaşılmayacağımızı umuyorum. Sivrisinek lavraları ile mücadele erken başladık. Vatandaşlar yazın rahat edecekler.''
     Sakman, Barbaros, Kurtuluş, Bahçelievler, Fatih, 408 Evler, Gazi, Menderes, Alparslan ve Mimar Sinan Mahallesi'nde larva ile mücadele ilaçlarını dağıtmaya başladığını ayrıca kanalizasyon ve diğer sivrisinek üreten yerlerin de ilaçlandığını sözlerine ekledi.