KUZEYTEPE BELEDİYE BAŞKANDAN BASIN TOPLANTISI

Kuzeytepe Belediye Başkanı Necati Aydın, göreve başladığında belediyenin borcunun 1 milyar 100 milyon TL olduğunu, bunun önemli bir kısmını ödediklerini kalanını ise yapılandırdıklarını söyledi.
KUZEYTEPE BELEDİYE BAŞKANDAN BASIN TOPLANTISI
Aydın, Hatay Gazeteciler Cemiyeti'nde (HGC) düzenlediği basın toplantısında, bu gün itibariyle belediyenin hesabında yaklaşık bir milyon TL olduğunu ifade etti.
     Göreve başladığı günden bu yana yaptığı hizmetleri sıralayan Aydın şunları kaydetti:
 
 
     ''Belediyenin borçları olan, Sosyal Sigortalar Kurumuna 350 bin TL, TEDAŞ'a 126 bin TL, Vergi Dairesine 101 bin TL ödeme yaptık. Kalan borçlarda yapılandırılarak takside bağlandı. 3 bin metre yağmur suyu kanalı döşendi. 50 kilometre kanalizasyon şebekesi yapımı bitirilerek hizmete açıldı. İki mahallede yaklaşık 40 bin metre kare parke taşı döşendik. Kuzeytepe'de dört farklı yere spor aletleri yerleştirilerek vatandaşlarımızın hizmetine sunduk. Ayrıca 2 yaya köprüsü yapıldı. Belediyemize de bir adet çöp kamyonu alındı.''
     Beldelerinde şuan çocuk oyun parkı ile 100 bin metre kare parke taşı döşeme çalışmalarının devam ettiğini vurgulayan Aydın, hizmetlerinin artarak devam edeceğini söyledi.