ÖRGÜ CADDESİ TEK YÖN HALİNE GETİRİLDİ

Hatay’ın yaya ve araç trafiğinin daha sağlıklı ve güvenli hale gelmesi için ürettiği projeleri il genelinde hayata geçiren Hatay Büyükşehir Belediyesi(HBB), bünyesinde Ulaşım Koordinasyon Merkezi’nin(UKOME) aldığı kararları uyguluyor.
ÖRGÜ CADDESİ TEK YÖN HALİNE GETİRİLDİ
HBB Ulaşım Daire Başkanlığına bağlı olan ve içinde Hatay Valiliği, Hatay İl Emniyet Müdürlüğü ve Hatay İl Jandarma Komutanlığı gibi kurumların yetkililerinin de bulunduğu UKOME’nin  aldığı kararları hassasiyetle uygulayan HBB, Antakya ilçesinde hastanelerin yoğun olduğu Örgü Caddesi’ndeki yolu, ulaşımı rahatlatmak ve olabilecek trafik kazalarının önüne geçebilmek amacıyla tek yön haline getirdi.
Alınan bu karar üzerine faaliyete geçen HBB Ulaşım Daire Başkanlığı, yolun “Tek Yön” olduğuna dair trafik bilgilendirme tabelaları monte etti. Monte edilen tabelaların bilinçsiz vatandaşlar tarafından boyanarak, halkın yanlış yönlendirilmesi üzerine önlemler alan HBB yetkilileri, kent trafiğinin rahatlatılması amacıyla alınan bu karara ilişkin yeni tabelalar monte edileceğini bildirdi. Monte edilen tabelaların boyanması sonucunda oluşabilecek trafik kazaları can ve mal kaybına neden olabileceği gibi maddi ve manevi hasarlara da yol açabileceğinin altını çizen yetkililer, bu konuda vatandaşların daha duyarlı davranmaları gerektiğini belirtti.