POLİS OKULUNDA YANGIN TATBİKATI

Hatay Büyükşehir Belediyesi(HBB) İtfaiye Daire Başkanlığı ile Hatay Polis Meslek Eğitim Merkez Müdürlüğü işbirliğinde olası yangınlara karşı bilinç kazandıran bir tatbikat gerçekleştirildi.
POLİS OKULUNDA YANGIN TATBİKATI
İtfaiye Çavuşu Kazım Başıbüyük’ün Polis Okulu konferans salonunda yaptığı sunumda yangın esnasında yapılması gerekenler, itfaiyeci elbiselerinin özellikleri, itfaiyenin temel görevlerinin neler olduğu slaytlar eşliğinde katılımcılara anlatıldı.Yangın istatistikleri hakkında bilgiler veren İtfaiye Çavuşu Başıbüyük, yangın olaylarının yüzde 42 ile sigara, yüzde 33 elektrik kontağı, yüzde 8'inin ise baca problemlerinden kaynaklı yaşandığını verilere dayanarak anlattı.Sunumun ardından tatbikat alanına geçen polis okulu öğrencileri ve itfaiye ekipleri yanan bir çöp konteynerine müdahalede bulunarak yangın esnasında ne yapılması ve nasıl hareket edilmesi konusunda uygulamalarla pratik kazandılar.Polis okulu binasında çıkan bir yangının temsili olarak canlandırmasını yapan HBB ekipleri, yangında mahsur kalan bireyleri kurtararak polis öğrencilerinden büyük alkış aldı.Hatay Polis Meslek Eğitim Merkez Müdür Yardımcısı Nadir Örten, gerçekleştirilen tatbikatın can ve mal güvenliği bağlamındaki öneminin altını çizerek Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş'a teşekkürlerini iletti.
POLİS OKULUNDA YANGIN TATBİKATI haberi 29 Nisan 2016 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Belediye kategorisine  adına Hatay Antakya muhabirimiz Gülen Tarhana adına  tarafından  8285 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle