REYHANLI'DA TEMİZLİK KAMPANYASI

- Reyhanlı Belediye Başkanı Hüseyin Şanverdi, turizmden daha çok pay almak için ilçeyi temiz tutmak gerektiğini söyledi.
REYHANLI'DA TEMİZLİK KAMPANYASI
 Şanverdi, yaptığı açıklamada komşu ülkelerle vizenin kalkması nedeniyle, Cilvegözü Gümrük Kapısı ile yakın olan ilçeyi daha çok turistin ziyaret etmeye başladığını, buna göre önlemler aldıklarını kaydetti.
     Tüm vatandaşların işyeri ve evlerinin önünü temiz tutmalarını isteyen Şanverdi, şöyle devam etti:
     ''Turizmden daha çok pay almak için ilçemizi temiz tutmalıyız. Belediye olarak temizlik elemanları sayasını arttırdık, yeni araç gereçler satın aldık. Ancak, bunlar yeterli değil. Temizlik konusunda vatandaşların daha duyarlı davranmalarını bekliyoruz. İlçemize gelen yerli ve yabancı turistler burada çöp, moloz ve benzeri görüntü kirliliği ile karşılaşırsa bir daha ilçemize gelmeyi arzu etmez. Vatandaşlar, çöplerini mevcut bölgelere konulan çöp kutularına atmalarını ve belediye temizlik ekiplerinin çöpleri toplayacağı saatlere dikkat etmelerini bekliyoruz.''
     Şanverdi, ilçeye girişin refüj ve kaldırımlarına yeni düzenleme yaptıklarını, sinyalizasyonların değiştirildiğini ayrıca yeni ağaçlar diktiklerini de sözlerini ekledi.