SAHİLLERİMİZDEN HERGÜN BİR TON ÇÖP TOPLANIYOR

<strong>&nbsp;Hatay B&uuml;y&uuml;kşehir Belediyesi &Ccedil;evre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığının doğaya ve &ccedil;evreye katkıları s&uuml;r&uuml;yor. 1 Haziran itibariyle başlatılan deniz ve sahil temizliği hem Hatay halkının temiz bir ortamda denize girmesine imk&acirc;n verirken hem de deniz canlılarının nesillerini s&uuml;rd&uuml;rmesi a&ccedil;ısından &ouml;nem taşıyor.&nbsp;</strong>
SAHİLLERİMİZDEN HERGÜN BİR TON ÇÖP TOPLANIYOR
Sadece deniz ve sahil temizliği ile yetinmeyen Büyükşehir Belediyesi bilinçlendirme çalışmalarından Caretta Carettaların korunmasına, yasadışı balık avlanmanın engellenmesine kadar birçok konuda çaba sarf ediyor. Yine deniz ve sahil temizliği konusunda denizin doğal bileşeni olan balıkçılarla bilinçlendirme çalışmaları da gerçekleştiriliyor. Başkan Lütfü Savaş’ın talimatları doğrultusun da çalışmalarına ara vermeden devam eden Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı personeli aynı zamanda tekne ile temizlik çalışması sırasında deniz dibinde fark ettiği yasadışı balık avlama kafeslerini topladı. Temiz Sahil Mavi Bir DenizBugüne kadar tespit edilen ve toplanan kafesler Tarım İl Müdürlüğü’ne teslim edildi. Hatay halkına yakışan temiz deniz ve sahiller için hafta sonu da çalışan personelin vatandaşlardan tek talebi daha fazla duyarlılık. Bir gün önce tertemiz edilen kumsalın bir gün sonra denize girmek için gelenlerin bıraktığı çöplerle eski haline geldiğini belirten personel bu şekilde hem emeklerin boşuna gittiğini hem de kalıcı bir temizlik sağlanamadığını ifade etti. “Temiz Bir Sahil, Mavi Bir Deniz” sloganıyla çalışmalarına devam eden ve her gün deniz ve sahillerden yaklaşık bir ton atık çöp toplayan Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı Medeniyetler şehri Hatay’a yakışan temiz deniz ve sahiller için vatandaşlardan duyarlı olunmasını, çöplerin çevreye atılmamasını istedi. Konuyla ilgili bir açıklama yapan Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı Ahmet Dolgun “1 Haziran itibariyle başlatmış olduğumuz deniz ve sahil temizlik çalışmaların da sezonun sonuna gelmiş bulunuyoruz. Bu yıl hayata geçirdiğimiz bu projenin Hatay deniz ve sahillerine katkıları artık tartışmasız bir şekilde herkes tarafından biliniyor ve bu çalışmalar takdir ediliyor. Bu konuda halkımızdan yoğun bir şekilde teşekkür mesajları almaktayız. Bütün bunları değerlendirerek önümüzde ki yıl daha kapsamlı deniz ve sahil temizliği çalışması gerçekleştireceğiz” dedi.
 
SAHİLLERİMİZDEN HERGÜN BİR TON ÇÖP TOPLANIYOR haberi 10 Eyl 2015 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Belediye kategorisine Hatay muhabirimiz Mesut Mutlu adına  tarafından  1425 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle