Samandağ Belediye Personeline Hizmet İçi Eğitim Semineri verildi

Samandağ Belediye Başkanı Mithat NEHİR’ in talimatı ile Belediye personeline yönelik “Belediye Mevzuatı ile Oryantasyon ve Kurumsallaşma” hakkında Yeni çarşı toplantı salonun da kurum içi eğitimi verildi. 
Samandağ Belediye Personeline Hizmet İçi Eğitim Semineri verildi
Seminerle ilgili düşüncelerini açıklayan Belediye Başkanı Mithat NEHİR; “ilçemize daha iyi hizmet sunmak amacındayız. Bu nedenle kurumsal yönetim anlayışını önemsiyorum. Dolayısıyla bu tür eğitim seminerleri personelimizin çalışma alanlarına olumlu yönde katkı sağlayacağını düşünüyorum” dedi.
Düzenlenen seminere Belediyenin tüm personeli katıldı. Süleyman Demirel Üniversitesinden Prof. Dr. Hüseyin Gül; sunumunda sosyo-psikolojik durumlar üzerinde durdu. Eğitim semineri slayt gösterilerle desteklendi.
Prof. Dr. Gül; Eğitim semineri ile ilgili yaptığı konuşma da şöyle dedi; “Kurumsallaşan bütün kuruluşlar her zaman başarıyı yakalamışlardır. Kurumsal bir yönetim anlayışını yakalamak için çalışanların, insanlar arasındaki ilişkileri, iletişimi çok önemlidir. Çalışan bireye verilen görevleri yerine getirme noktasında zekası, çalışma hayatı, mutlu yada mutsuz durumu işini etkiler. İşinize zamanın da gelerek, severek yaptığınız da, ve istikrarı yakaladığınız da arkasında başarı gelir” dedi.Ekip çalışmasının önemine vurgu yapan Prof. Dr. Gül; konuşmasını şöyle sürdürdü. “örgüt olarak çalışma kültürü geliştirilmeli, Bildiğimiz klasik otoriter bürokratik anlayış yerine, çağdaş yönetim anlayışı benimsenmelidir” şeklinde sözlerini tamamladı.