SAMANDAĞ BELEDİYESİNDEN REKOR

Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir “Geleceği düşünelim geri dönüştürelim” kampanyası çerçevesinde yaptığı çalışmalarla bir başarıya daha imza attı. Atık pil kampanyasında bu yıl için 365 kilo atık pil toplandığı ve bu oranın ilçeler bazında bir rekor olduğu ifade edilirken diğer geri dönüşüm alanlarında da önemli bir miktara ulaşıldığı belirtildi.
SAMANDAĞ BELEDİYESİNDEN REKOR
Atık pil kampanyasında bu yıl için 365 kilo atık pil toplandığı ve bu oranın ilçeler bazında bir rekor olduğu ifade edilirken diğer geri dönüşüm alanlarında da önemli bir miktara ulaşıldığı belirtildi.
Ambalaj atığı kampanyasında ayda 120 ton civarında  toplayarak kendi alanında rekor düzeyde bir orana ulaştı. Ömrünü tamamlamış lastiklerin geri dönüşüme kazandırılması çalışmasında 4 ayda 21 ton ömrünü tamamlamış  lastik toplandı.Bitkisel atık yağ kampanyasında 4 ayda 1,5 ton toplandı.
 Atık Pil, Bitkisel atık yağlar, Ambalaj atığı, ömrünü tamamlamış lastiklerin geri dönüştürülmesi kampanyasında rekor düzeyde bir orana ulaştı.Çevre Koruma Ve Kontrol Müdürü Suat Berber :”Samandağ Belediye Başkanı sn.Mithat Nehir bu kampanyaların yapılması, sürdürülmesini önemsiyor.Geri dönüşüm kampanyalarımızın uluslar arası düzeyde yapılması konusunda bir irade ortaya koyduk.Okullarda,işletmelerde,sokaklarda çevre konusunda ,geri dönüşüm konusunda çalışmalarımızı samimi bir şekilde sürdürdük.Bugün bu eğitim çalışmalarımızın sonuçlarını alıyoruz.Bu gün ulaştığımız oranlar itibariyle ilçe bazında rekor düzeyde geri dönüşüme katkı sunmuş olduğumuzu gördük. Hedefimiz çevre koruma bilincini en yükseklere çıkarmaktır.Geri dönüşüme kazandırılan materyaller ne kadar artarsa  daha az ağaç kesilir, daha az kuraklık yaşanır,daha fazla yeşil alan kazanırız.Suyumuzu,havamızı,yeşilimizi,denizimizi,göllerimizi,akarsularımızı,doğada yaşayan canlılarımızı  korumak sadece çevreyi korumak değil geleceğimizi de korumaya almak demektir.Bu bilinçle hareket etmeliyiz.”dedi.Çevre haftası etkinlikleri çerçevesinde Geri dönüşüme katkı sunanlara Samandağ Belediye başkanı Mithat Nehir tarafından ödüller verileceğiz belirtildi. 
 
SAMANDAĞ BELEDİYESİNDEN REKOR haberi 07 Haziran 2016 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Belediye kategorisine Samandağ Belediyesi adına Hatay Samandağ muhabirimiz Gülen Tarhana adına  tarafından  1395 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle