SAVAŞ ALTINÖZÜ İLÇESİ’NDE KÖY ZİYARETLERİNDE BULUNDU

Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş, birlik, beraberlik ve dayanışma buluşmaları çerçevesinde geçtiğimiz hafta sonu Altınözü ilçesinde köy ziyaretlerinde bulundu.
SAVAŞ ALTINÖZÜ İLÇESİ’NDE KÖY ZİYARETLERİNDE BULUNDU
. Savaş, Altınözü’nün Boynuyoğun, Ziyaret ve Keskincik köylerine ayrı ayrı yaptığı ziyaretlerde vatandaşlarla bir araya geldi. Birlik, beraberlik ve dayanışma buluşmaları çerçevesinde gerçekleşen ziyaretlere Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş’la birlikte, Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Çaparali, Hatay Muhtarlar Derneği Başkanı Mahmut Gülcü, dernek üyesi mahalle muhtarları, Harp Malulü Gaziler, Dul ve Yetimleri Derneği Başkanı Hakan Kokusever, Hatay Kıbrıs ve Kore'de Savaşanlar Derneği Başkanı Behçet Narin, ilçe ve köy muhtarları katılım gösterdi. Belediye Başkanı Savaş ve beraberindeki heyet ilk ziyaretini Altınözü’ne bağlı Boynuyoğun Köyü’ne gerçekleştirdi. Boynuyoğun Köyü Muhtarı Abdo Karaman’ın ev sahipliğinde gerçekleşen ziyarette ayrıca Ziyaret, Kıyıgören, Mayadalı, Kansu, Yolağzı, Hacıpaşa, Seferli, Çetenli, Yanıkpınar köyü muhtarları ile, Altınözü Ziraat Odası Başkanı Şemsettin Orçin, Yarseli Sulama Birliği Başkanı Cemal Güleryüz, Yarboyu Kooperatif Başkanı Kasım Karaman, Kıyıgören Kooperatif Başkanı Yusuf Yıldırım ve köy sakinleri yer aldı.Belediye Başkanı Savaş ve beraberindeki heyetin bir sonraki durağı ise Altınözü’ne bağlı Ziyaret Köyü idi.
 Burada köy muhtarı Tacettin Karaduman’ın ev sahipliğinde gerçekleşen birlik, beraberlik ve dayanışma buluşmasında Belediye Başkanı Savaş köy sakinleriyle sohbet etti, fikir alışverişinde bulundu.Heyetin hafta sonu Altınözü’ne bağlı köylere gerçekleştirdiği ziyaretlerin sonuncusu ise Keskincik Köyü oldu. Keskincik Köyü Muhtarı Mehmet Hortum’un ev sahipliğinde gerçekleşen birlik ve beraberlik ziyaretinde Belediye Başkanı Savaş, aynı zamanda geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden köy sakinlerinden merhume Resmiye Baştaş’ın  vefatı nedeniyle Baştaş ailesine taziye ziyaretinde bulundu.Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş’ın Altınözü’ne bağlı köylere yaptığı ziyaretlerden duydukları memnuniyeti ayrı ayrı dile getiren Boynuyoğun Köyü Muhtarı Abdo Karaman, Ziyaret Köyü muhtarı Tacettin Karaduman ile Keskincik Köyü muhtarı Mehmet Hortum ve köy sakinleri Belediye Başkanı Savaş ve beraberindeki heyete teşekkürlerini belirttiler.

Altınözü’nün Boynuyoğun, Ziyaret ve Keskincik köylerine yaptığı ziyaretlerle ilgili görüşlerini dile getiren Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş, “ Muhtarlarımıza, sivil toplum kuruluşlarımıza birlik, beraberlik ve dayanışma ziyaretlerimize katılımlarından ötürü teşekkür ediyorum. Suriye’de 1,5 yıldır yaşanan sıkıntılardan dolayı şehrimizdeki sosyal dokunun, huzur ortamının geleceğe sağlıklı bir şekilde taşınması, çocuklarımızın ve torunlarımızın gelecekte bugünkü süreçten etkilenmemesi adına birlik, beraberlik ziyaretlerimize aralıksız devam ediyoruz. Bugüne kadar Belediye Başkanlarımız, muhtarlarımız, sivil toplum kuruluşlarımız, kanaat önderlerimiz bu konuda bizlere çok destek verdiler. Hepsinden Allah razı olsun. Bu konu siyaset üstü, partiler üstü bir hadise. Tüm renklerimizin aynı anda elele tutuşarak, birlik ve beraberlik içinde hareket etmesi gereken bir durum söz konusu. Bu durumu bugüne dek omuz omuza, başarıyla yerine getirdik. Bizler aynı teknenin hamuruyuz. Aynı coğrafyanın insanlarıyız. Geçmişte yapmış olduğumuz kader birliğini bugünde yapacağız. Bundan sonraki süreç içinde hazırlıklı olacağız. Birliğimize, dirliğimize, dayanışmamıza güç vermek, bu birlikteliğimizi daha da pekiştirmek için bu ziyaretleri gerçekleştiriyoruz. Bu ziyaretlerimizde bizleri en güzel şekilde ağırlayan köy muhtarlarımıza ve köy sakinlerimize şükranlarımızı sunuyoruz.” dedi.

Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş, Altınözü’ne bağlı köylere yaptığı ziyaretlerde Boynuyoğun Abdo Karaman, Ziyaret Köyü muhtarı Tacettin Karaduman ve Keskincik köyü muhtarı Mehmet Hortum’a ev sahipliğinden ötürü ayrı ayrı teşekkür ederek, muhtarlara ziyaret anısı olarak birer duvar saati hediye etti.