Savaş tan Odabaşı ve Kavaslı Mahallelerine Nezaket Ziyareti

Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş, kent genelinde birlik, beraberlik ve dayanışma ziyaretlerini aralıksız sürdürüyor.
Savaş tan Odabaşı ve Kavaslı Mahallelerine Nezaket Ziyareti

Belediye Başkanı Savaş bu kapsamda geçtiğimiz hafta sonu Antakya’ya bağlı Odabaşı Beldesi Kavaslı Mahallesi’ne ziyaret gerçekleştirdi.

            Kavaslı Mahalle Muhtarı Bedi Önal’ın ev sahipliğinde gerçekleşen ziyarete Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş, Hatay Muhtarlar Derneği Başkanı Mahmut Gülcü, dernek üyesi mahalle muhtarları, Odabaşı Beldesi Kavaslı Mahallesi esnafı ve mahalle sakinleri katılım gösterdi.

            Karşılıklı sohbet ve fikir alışverişi şeklinde geçen ziyarette Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş, kent genelinde yürütülen hizmetlerle ilgili katılımcılara bilgiler verdi.

            Savaş, özellikle alt yapı konusunda yapılan kalıcı hizmetlerin öneminden bahsederek, cadde ve sokakların güzelleştirilmesi, yeni oluşturulan sosyal yaşam alanları, yeşil alanların sayısında gözle görünen artışlar, kentte gerçekleştirilen hizmet ve yatırımlarla şehrin kabuk değiştirdiğini, her geçen gün kalkındığını, değiştiğini ve geliştiğini belirtti. Savaş, Kavaslı bölgesinde trafiği rahatlatma adına polis lojmanlarının arka kısmına düşen bölgede araç köprüsünün yapımını sağladıklarını, yakında hizmete girecek köprüyle birlikte bu bölgede önemli bir alternatif yol oluşacağını vurguladı. 640 metre uzunluğundaki Kavaslı deresinin ıslahının DSİ ile ortaklaşa yürütülen çalışmalarla büyük oranda tamamlandığını da dile getiren Belediye Başkanı Savaş, bu hizmetleri elbirliğiyle, kentin tüm dinamikleriyle birlikte gerçekleştirdiklerini vurgularken, "Bu hizmetlerde hepinizin emeği var. Antakya Belediyesi olarak bu süreçte yaptığımız icraatlarımızı her ortamda hemşehrilerimizle, sivil toplum kuruluşlarımızla, derneklerimizle ve toplumun her kesimiyle paylaşıyoruz.
 
 Esas amacımız şehrimizi, altyapısıyla, üst görünümüyle, parklarıyla, köprüleriyle, yollarıyla, çağdaş tesisleriyle, sosyal alanlarıyla, tarihi ve kültürel zenginliğine yakışır, yaşanabilir, modern, herkes tarafından beğenilen, takdir edilen örnek bir şehir görünümüne kavuşturmaktır.” dedi.

            Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş ziyarette yaptığı açıklamada, "20 aydır ilçelerimizi, beldelerimizi, köylerimizi, mahallelerimizi ziyaret etmek sureti ile birlik, beraberlik ve dayanışma çatısı altında siz gönül dostları ile bir araya geliyoruz. Memleketimizin barış ve huzur ortamı için, ay yıldızlı bayrağımızın en yüksek noktada dalgalanması için dayanışma ve birlik, beraberlik duygularımızın daha da pekişmesi adına bu ziyaretleri gerçekleştiriyoruz. Kardeşlik bağlarımızın daha da güçlendiği istişareler gerçekleştirdiğimiz memleketimizin geleceğine dair beyin jimnastiği yaptığımız bu buluşmalar, Hatay’ımızın huzur ve barış ortamına katkı sağlamaktadır. Bizleri burada en güzel şekilde ağırladığınız için Kavaslı Mahalle Muhtarımız Bedi Önal’ın nezdinde herkese çok teşekkür ediyorum.” dedi.

            Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Odabaşı Beldesi Kavaslı Mahallesi Muhtarı Bedi Önal, mahalle hakkında Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş’a çeşitli bilgiler verdi. Yapılan ziyaretten dolayı Belediye Başkanı Savaş ve beraberindeki heyete teşekkür eden Muhtar Önal, misafirlerine çay ikramında bulundu. Yürütülen faaliyetleri takdirle karşıladıklarını dile getiren ve memlekete yapılan hizmetlerden dolayı Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş ve çalışma arkadaşlarına teşekkür eden Muhtar Bedi Önal, birlik ve beraberlik adına gerçekleştirilen bu tür buluşmaların daha sık olması konusunda temennide bulunarak, konuklarına nazik ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti.