SAVAŞ’TAN HATAYSPOR’A MORAL VE MOTİVASYON ZİYARETİ

Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş, Hatayspor Tesislerine yaptığı ziyarette teknik heyet ve oyunculara moral ve motivasyon desteğinde bulundu.

SAVAŞ’TAN HATAYSPOR’A MORAL VE MOTİVASYON ZİYARETİ
Hatayspor Başkanı Hikmet Çinçin, yönetim kurulu üyeleri, teknik heyet ve futbolcuların hazır bulunduğu ziyarette Belediye Başkanı Savaş, “Hatayspor’un şampiyon olarak Bank Asya 1.Lige yükselmesini arzu ediyorum.” dedi. Ziyarette ilk sözü Hatayspor Başkanı Hikmet Çinçin aldı. Çinçin, “ Sayın Belediye Başkanımızın ziyaretinden dolayı mutluluk duyduk. Sayın Başkanımız bizi bugüne kadar sağolsun hiç yalnız bırakmadı. Görev yaptığımız 2,5 yıldır bize daima destek oldu. Bizlerden maddi ve manevi desteğini esirgemedi. Ara dönemde yaptığımız transferler olsun, son oynadığımız Turgutlu maçının primleri olsun sağolsun Başkanımız destek oldu. Bu transferler için Sayın Bakanımız Bank Asya kulüpleriyle görüşerek sağolsun bizlere destek verdi. Son yapılan transferlerle 24 kişilik geniş ve alternatifli bir kadro oluşturduk. Hedefimiz şampiyonluk. İlk yarı maçlarımızı oynadığımız Kırıkhan ve Reyhanlı halkına bizlere vermiş oldukları destekten dolayı teşekkür ediyorum. Antakya Atatürk Stadyumu hazır hale geldi. Maçlarımızı artık bu haftadan itibaren burada oynayacağız. Bunun bizlere, takımımıza artı motivasyon sağlayacağına inanıyorum. Hassas bir döneme giriyoruz. 15 final havasında maç oynayacağız.
 Adeta kuyumcu tartısının hassas terazileri gibi durumlar oluşacak. Atılacak yada yenilecek bir golün, bir sarı veya kırımızı kartın telafisinin olmadığı günler olabilir. Değerli hocamız Ali Güneş’e ve futbolcularımıza güveniyoruz. Taraftarlarımızdan bizlere maçın son düdüğüne kadar desteklemelerini rica ediyoruz.” dedi. Ziyarette konuşan Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş, “Kişisel olarak reklam yapmayı sevmeyen bir insanım. 4 yıldır eski, yeni tüm yöneticilerimiz Hatayspor’a verdiğimiz desteği bilir. Hatayspor hepimizin gözbebeği ve ortak sevdamız. Hatayspor’la yatıp Hatayspor’la kalkıyoruz.
 Bununla birlikte şehrimizde amatör-profesyonel tüm spor branşlarına destek oluyoruz, imkân sunuyoruz. Hatay’da, Antakya’da sporun ve sporcunun dertlerini, sıkıntılarını en asgariye düşürmek için çaba gösterdik. Sıkıntılı günler elbette olacaktır. Burada birlik, beraberlik içinde hareket edeceğiz. Sıkıntıları en asgari düzeyde olan kulüplerden biri Hatayspor’dur. Burada şampiyon kadrodan futbolcularımız var. Onlar bunu yakınen bilir. Takımımızın ligin 2.devresinde göstereceği performansla aradaki küçük puan farkını kapatarak şampiyon olacağına inanıyorum. Birlikte olmak, sizlere moral ve motivasyon sağlamak için buradayız. Bizleri alacağınız başarılı sonuçlarla deplasman maçlarına dahi gitmeye zorlayın istiyoruz. Sizlere inanıyor, güveniyoruz. Ben emeği geçen herkese teşekkür ediyor, başarılar diliyorum.” dedi.Buluşmada ara transfer döneminde takıma katılan yeni oyuncular Yusuf, Mertcan, Samet, Mehmet Yiğit ve Berkay için temsili imza töreni düzenlendi. Hatayspor Başkanı Çinçin imza töreninde, Adana’da santrafor mevkiinde oynayan Ahmet Dereli’nin şu saatlerde imza atacağını ayrıca bildirdi.Hatayspor Teknik Direktörü Ali Güneş ve takım kaptanı Erhan Çatalcam ziyarette yaptıkları açıklamalarda, verilen bu desteğe, teknik heyet ve futbolculara duyulan bu güvene layık olmaya çalışacaklarını belirttiler. Ziyaretin ardından Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş, Hatayspor Başkanı Hikmet Çinçin, yönetim kurulu üyeleri, teknik heyet ve futbolcular hep birlikte günün anısına toplu hatıra fotoğrafı çekildi.