ŞEHİR TİYATROSU HATAYLI MİNİKLERİ MUTLU EDİYOR‏

Hatay Büyükşehir Belediyesi(HBB), kurulduğu günden bu yana vatandaşlara il genelinde kültürel ve sanatsal faaliyetleri HBB Şehir Tiyatrosu aracalılığıyla sunmaya devam ediyor. HBB Şehir Tiyatrosu'nun başarılı sanatçıları tarafından sahnelenen çocuk ve yetişkinlere yönelik oyunlar büyük bir beğeniyle takip ediliyor.
ŞEHİR TİYATROSU HATAYLI MİNİKLERİ MUTLU EDİYOR‏
HBB Şehir Tiyatrosu’nun Hatay genelindeki aktif çalışmalarıyla şekillenen kültür ve sanat faaliyetleri çerçevesindeki anlamlı etkinlikler, vatandaşların beğenisine sunularak sosyal yönü güçlü bir toplum olma yolunda önemli adımlar atılıyor.HBB Şehir Tiyatrosu’nun bu anlamda çocuklara yönelik olarak il genelinde sahnelenen Keloğlan adlı eğitici ve eğlenceli oyunun son adresi Dörtyol oldu.Sahnelenen oyun öncesinde dinletilen müzikle eğlencenin tadını çıkarmaya başlayan minikler, başarılı sanatçı Atilla Yaprak’ın yazıp yönettiği; İyiliğin, dostluğun, yardımlaşmanın ve dayanışmanın öneminin anlatıldığı oyunu büyük beğeniyle izledi.Tiyatroyu merak edinmiş taze zihinlerin ve velilerin büyük ilgisiyle Dörtyol Halk Eğitim Sahnesi'nde sahnelenen tiyatro gösterimine yoğun bir ilgi gösteren çocuklar ile velileri salonu tıka basa doldurdu.Yaklaşık 900 çocuğun karşısında sahnede performans sergileyen HBB Şehir Tiyatrosu’nun başarılı sanatçıları, eğlendirirken öğreten ve toplumsal hayatta örnek teşkil eden davranışların aşılandığı oyunu miniklere sunmanın gururunu yaşadı.HBB Şehir Tiyatrosu'nun başarılı sanatçılarının ayakta alkışlandığı sahne performansı sonrasında Dörtyol Belediye Başkanı Yaşar Toksoy yaptığı açıklamada, "Bu güzel etkinliğin gerçekleşmesine öncülük eden Hatay Büyükşehir Beldiye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş'a teşekkürü bir borç bilirim. Ayrıca HBB Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Gökhan Yıldırım'a, HBB Tiyatro Şube Müdürü Vejdi Koçak'a ve HBB Şehir Tiyatrosu'nun başarılı sanatçılarına emeklerinden dolayı teşekkürlerimi iletiyorum. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün siz çocuklara armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayram'ını kutlarım" ifadelerini kullandı.HBB Şehir Tiyatrosu'nun başarılı sanatçılarına çiçek takdim edilmesi ve çocuklarla çekilen toplu hatıra fotoğrafının ardından etkinlik son buldu.
ŞEHİR TİYATROSU HATAYLI MİNİKLERİ MUTLU EDİYOR‏ haberi 27 Nisan 2016 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Belediye kategorisine  adına Hatay Dörtyol muhabirimiz Hatice Ekmekçi adına  tarafından  1845 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle