ŞEHRİMİZ HER GEÇEN GÜN HAKETTİĞİ GÖRÜNÜME KAVUŞUYOR

Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş, Fen İşleri ekiplerince Ürgenpaşa Mahallesi’nin ihtiyaç olan muhtelif sokaklarında yürütülen parke döşeme çalışmalarını yerinde inceledi.

ŞEHRİMİZ HER GEÇEN GÜN HAKETTİĞİ GÖRÜNÜME KAVUŞUYOR

Savaş, Ürgenpaşa Mahallesi’ne yaptığı ziyarette Yüzbaşı Asım Caddesi, 11, 13 ve 15. sokaklarda yürütülen parke taşı döşeme çalışmalarını bizzat denetledi. Yürütülen çalışmalar hakkında belediye yetkililerinden bilgiler alan Belediye Başkanı Savaş, burada işçilerle sohbet etti, işlerinde kolaylıklar diledi.

Savaş, Ürgenpaşa Mahallesi’nde yürütülen parke döşeme çalışmalarını kontrol ve inceleme ziyareti sırasında yaptığı açıklamada, “Hamdolsun şehrimizin altyapı sorununun nerdeyse tamamını çözdük. 
 Oldukça meşakatli ve sabır gerektiren günlerdi. Ancak altyapısı sağlam olmayan bir şehrin üst yapısına yaptığınız makyaj tabir edilen hizmet israftır. Temeli sağlam olmayan bina yıkılmaya mahkumdur.
 Bu zihniyetle hareket ettik. Kapsamlı yürütülen,  şehrimizi yoran bu süreçte birçok zorluğu göğüsledik. Kolay işler değildi. Şehrimizin altyapısı tarihinde ilk kez 2,5’a 2,5 kutu menfezlerle, neredeyse iki insan boyunu bulan geniş ve yüksek yağmur suyu kanalları ile tanıştı. Görev süremiz boyunca 45 mahallemizde, eskiden tozdan, çamurdan geçilmeyen ve ihtiyaç bulunan tüm cadde sokaklarımızda bugüne dek 1 milyon 250 bin m² parke taşı kaplaması gerçekleştirdik. Antakya’da parke taşı döşenmeyen, asfaltlanmayan cadde ve sokak kalmayacak. Havaların ısınması ve bahar mevsiminin gelmesiyle birlikte tüm şehrimizde kapsamlı bir asfaltlama çalışmasına başlayacağız. İhtiyaç olan tüm cadde ve sokaklarımızı asfaltlayacağız. Daha önce asfaltladığımız yerlere ikinci yani kaymak tabaka olarak tabir ettiğimiz katı dökeceğiz. Bir taraftan da özellikle mahallelerimizin ara sokaklarında parke döşeme çalışmalarımız hızla devam edecek. Bu vesileyle bir kez daha tüm hemşehrilerimize yaptığımız bu meşakatli hizmetler boyunca göstermiş oldukları sabır, anlayış ve hoşgörüden ötürü teşekkür ediyorum. Şehrimiz her geçen gün gelişiyor, kalkınıyor, modern tesislerle, park ve yeşil alanlarıyla güzel ve hakettiği bir görünüme kavuşuyor. Herşey hemşehrilerimizin modern ortamlarda, sağlıklı ve huzurlu bir şekilde yaşamaları için.” dedi.