TARTAN VE KAPIŞMAK İKİLİSİ HATAYLILARLA BULUŞTU

Hatay Büyükşehir Belediyesi(HBB), sosyal ve kültürel organizasyonlar düzenleyerek vatandaşları buluşturduğu hafızalara kazınan kaliteli etkinliklere her geçen bir yenisini ekliyor.
TARTAN VE KAPIŞMAK İKİLİSİ HATAYLILARLA BULUŞTU
HBB ev sahipliğinde  Hatay Meclis Kültür Sanat Merkezi’nde herkese açık ve ücretsiz olarak Gazeteci- Yazar ve Televizyoncu Aynur Tartan ile Davranış Bilimleri Uzmanı- Yazar Aşkım Kapışmak; “Kalbin Anahtarı” Kavram Sohbetleri programı kapsamında Hataylılarla buluştu.Gerçekleştirdikleri sohbetlerde özellikle kavramların hayatımızdaki önemine dikkat çeken Tartan ve Kapışmak ikilisi, “Kavramlar bizim köklerimiz, bizi biz yapan değerlerimiz… Son zamanlarda onları unuttuk, içlerini boşalttık. Ama artık değişim zamanı! Kalplerimizin iyileştirici kavram sohbetlerine ihtiyacı var" yaklaşımıyla gündelik yaşamda karşılaşılan olay ve durumlara karşı farklı bakış açıları sundular.Aynur Tartan'ın gazeteci kimliği ile sorduğu, Aşkım Kapışmak'ın uzman gözüyle anlattığı etkinlikte, Tartan seyircilere “Dertleşeceğiz, biz anlatacağız siz dinleyeceksiniz, sonra siz anlatacaksınız biz dinleyeceğiz” diyerek karşılıklı sohbeti tadındaki programı başlattı. Davranışlar üxerindeki profesyonelliğini konuşturan Kapışmak ise ara ara verdiği örnekler ile salonu güldürürken stand-up gösterilerini aratmadı.İnsanların hem aşk yaşamları hem de gündelik hayatlarında neleri unuttukları gibi soruları yanıtlayan Kapışmak, insanların günümüzde narsist eğilimler taşıdığını belirterek, "İnsanlar artık en çok kendilerini seviyor. Kendini sev tabii ki ama narsist biçimde, ‘önce ben gelirim’ diyerek değil. Öte yandan sevilme kaygısı, hissetme arzusu artmış durumda. Toplumumuzda körü körüne sevmek var, sadakat yok, sorumluluk yok. Sevgi var güven yok.Yanlış seçimler yanlış kararlar alıyoruz. Bu adam veya kadın benim için ne ifade ediyor benim neyime iyi geliyor beni tamamlıyor mu diye düşünebilmeliyiz. İnsan, evlendiğinde eşinde aradığını bulamayınca çocuğunda aramaya başlıyor.Ayrıca merhamet ve şefkat kavramlarını da ele alan Kapışmak, “İnsanlar artık sadece temel duygularının peşinden koşuyor. Her şey artık aşk, cinsellik, saldırganlık üzerine kuruluyor. Futbol programları, gündüz kuşaklarındaki programlar bile saldırganlık üzerine. Bizim merhametimiz ve şefkatimiz sosyal medyada kaldı. Bir tweet ile baş sağlığı diliyoruz” ifadelerini kullanarak insanların geldiği noktanın üzücü olduğunu belirtti. Kapışmak, özellikle dikkat çektiği "İstişare yoksa istihare de yoktur" yaklaşımıyla birlik ve beraberliğin iletişim kanallarıyla güçleneceğini dile getirdi.Programın sonunda Tartan ve Kapışmak ikilisi bu güzide organizasyonun hazırlanmasına destekler sunan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’a teşekkür ettiler.Başkan Savaş, program sonunda yaptığı konuşmada eskiden evlerde ısınmak için tandır yakılırdı ve aile onun etrafında toplanır istişare yapılır hikayeler anlatılırdı. İletişimin birbirini anlamanın azaldığı bugünlerde, monotonlaşmaktan, ezberden kurtaran bu gecede bizlere güzel dersler veren Aynur Tartan ve Aşkım Kapışmak'a  teşekkür ederim" dedi.
TARTAN VE KAPIŞMAK İKİLİSİ HATAYLILARLA BULUŞTU haberi 18 Nisan 2016 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Belediye kategorisine  adına Hatay Antakya muhabirimiz Hatice Ekmekçi adına  tarafından  1485 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle