TAŞLARIN BÜYÜSÜ SERGİSİ

<span style="background-color:rgb(255, 255, 255); color:rgb(77, 74, 75); font-family:proxima_nova,arial,helvetica,sans-serif; font-size:13px">Antakya Belediyesi K&uuml;lt&uuml;r ve Sosyal İşler M&uuml;d&uuml;rl&uuml;ğ&uuml; b&uuml;nyesinde kurulan Sanatsal Mozaik Yapım kursu Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci&rsquo;nin katılımı ile ilk sergisini a&ccedil;tı.</span>
TAŞLARIN BÜYÜSÜ SERGİSİ

Nisan ayında 13 kursiyer ile başlayan ve bugün itibariyle 30 kursiyere ulaşan Sanatsal Mozaik Yapım kursu, 69 eser ile açmış olduğu ilk sergisini Antakya’lı sanatseverlerin beğenisine sundu. Antakya Belediyesi ve Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile sürdürülen kursun sergisine Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, Antakya Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürü Ahmet Kocaoğlu, belediye başkan yardımcıları, daire müdürleri, kursiyerler ve çok sayıda vatandaş katılım gösterdi.Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürü Ahmet Kocaoğlu açılışta yaptığı konuşmada; “ Halk Eğitim Merkezi ile işbirliği yaparak böylesine önemli bir sanatı vatandaşlarımıza öğretme imkanı sunan Antakya Belediye Başkanımız Sayın İsmail Kimyeci’ye teşekkürlerimi sunuyorum. Bugün bu güzel sergide emeği geçen tüm kursiyerlerimize ve öğretmenlerimize teşekkür ediyor, ellerine, emeklerine sağlık diyorum.”Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci serginin açılışını gururla yaptıklarını ifade ettiği konuşmasında şu görüşlere yer verdi; “ Antakya Belediyesi çatısı altında 6 aylık kurs süresini tamamlayarak bu güzel serginin açılmasını sağlayan 30 kursiyerimize emeklerinden ve gayretlerinden dolayı teşekkürlerimi sunuyorum. Bu sergi bizler için bir ilk. Bundan sonraki süreçte de sanatsal kurslarımızı geliştirmeye devam edeceğiz. Kurs sürelerini tamamlayarak sanatçı olma yolunda en önemli adımları atan kursiyerlerimize bundan sonraki süreçte başarılar diliyorum. Şehrimizin tarihi dokusunu, mimari ve kültürel anlamda sahip olduğu tüm güzellikleri bugünün bakış açısı ile geçmişi geleceğe taşıma noktasında el emeği, göz nuru bu eserlerde emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Hayırlı uğurlu olsun.”Başkan Kimyeci ve beraberindeki heyet konuşmaların ardından kurdele kesimi ile sergi açılışını gerçekleştirdiler. Paladium AVM zemin katta açılan Sanatsal Mozaik sergisini gezen Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci eserleri büyük bir hayranlıkla incelediğini ve gördüğü başarıdan dolayı mutluluk duyduğunu ifade etti. Başkan Kimyeci 3 gün sürecek olan sergiye tüm Antakyalıları beklediklerini ifade etti.Sanatsal Mozaik Yapım kursu öğretmeni Serap Akgöl etkinliğin sonunda Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci’ye günün anısına kursiyerler tarafından yapılan Antakya Belediyesi logosunun mozaik tablosunu takdim etti.

TAŞLARIN BÜYÜSÜ SERGİSİ haberi 22 Eyl 2015 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Belediye kategorisine Hatay muhabirimiz Hatice Ekmekçi adına  tarafından  1280 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle