ÜZÜMDALI KÖYÜ LÜTFÜ SAVAŞ PARKI TÖRENLE AÇILDI

Antakya Belediyesi desteğiyle Üzümdalı Köyü’nde yapımı gerçekleştirilen Doç.Dr. Lütfü Savaş Parkı’nın  açılışı törenle gerçekleştirildi.
ÜZÜMDALI KÖYÜ LÜTFÜ SAVAŞ PARKI TÖRENLE AÇILDI

Açılış törenine Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş, İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Gülen, Üzümdalı Köyü Muhtarı Servet Yiğitbaşı, Madenboyu Köyü Muhtarı Halil Aksoy, Bozhöyük Köyü Muhtarı Ali Tül, Hatay Dernekler Federasyonu Başkanı Abdurahman Taşçıoğlu, Üzümdalı Köyü Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı İsmail Şahin ile köy sakinleri ve çok sayıda davetli katılım gösterdi.

Antakya Belediyesi Mehteran Takımının birbirinden güzel marşları ile başlayan Üzümdalı Köyü Doç.Dr. Lütfü Savaş Parkı açılış töreninde ilk olarak Üzümdalı Köyü Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı İsmail Şahin konuşma yaptı. Şahin konuşmasında; Üzümdalı köyüne böyle bir parkın kazandırılmasında Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş’ın büyük emeği geçtiğini ve bu nedenle parka Doç.Dr. Lütfü Savaş adının verildiğini kaydetti. Üzümdalı halkı adına teşekkür eden Başkan Şahin, “Köyümüz de var olan birlik ve beraberlik neticesinde böylesi güzel bir hizmete kavuşmanın sevincini yaşıyoruz. Huzurunuzda köyümüze bu güzel parkı kazandıran Antakya Belediye Başkanımız Sayın Doç.Dr. Lütfü Savaş’a teşekkür ediyorum” dedi.

Üzümdalı Köyü Muhtarı Servet Yiğitbaşı törende yaptığı konuşmada, parkın köylerine kazandırılmasında emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür ederek, “Köyümüzde bugüne kadar eksikliği hissedilen böylesi güzel bir parka kavuşmanın sevincini yaşıyoruz. Köyde bulunan çocuklarımız, hanımlarımız ve tüm köy sakinlerimiz parkta güzel vakit geçirme imkânı bulacaklar. Köy sakinleri olarak bizlere bu güzel imkânı sunan, parkın yapımında en büyük pay sahibi Antakya Belediye Başkanımız sayın Doç.Dr. Lütfü Savaş’a ve tüm emeği geçenlere teşekkür ediyoruz. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş, parkın hizmete sunma töreninde yaptığı konuşmada, “ Bizler Antakya’da altyapıda çok büyük yatırımlar gerçekleştirdik. Tarihi dokumuza sahip çıkıyoruz. Asi Nehri’ni şehrimizle barıştırdık. Yollarımızı, kaldırımlarımızı, parklarımızı yaptık, yapıyoruz. Daha birçok önemli hizmetler gerçekleştiriyoruz. Antakya’yı geleceğe hazırlıyoruz. Ama burada da dernek başkanımız, köy muhtarımız Üzümdalı Köyü’nü güzelleştirme ve ayağa kaldırma adına bizlerden bir talepte bulundular. Köyümüzün ihtiyacı olarak buraya elbirliğiyle güzel bir park kazandırılmasını talep ettiler. Antakya halkı adına, belediyemiz adına sizlerin bu talebini yerine getirmekten dolayı mutluyuz. Bugün burada sizlerle birlikte olduğumuz için kıvançlıyız, gururluyuz. Bu güzel ve anlamlı hizmetin sevincini birlikte paylaşıyoruz. Antakya’da 100’ün üzerinde eser yaptık. Hiçbirinde benim adımı göremezsiniz. Talepler gelmesine rağmen buna müsaade etmedim. Derneğimizin, köy muhtarımızın ve Üzümdalı köyü sakinlerinin ısrarlarına boyun eğdim. Lütfetmişsiniz bu güzel parka benim adımı vermeyi uygun görmüşsünüz. Teşekkür ediyorum. Emeği geçen herkesi kutluyorum. Bu güzel parkımızın Üzümdalı’na hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum.” dedi.  

Konuşmaların ardından Üzümdalı Köyü Doç.Dr. Lütfü Savaş Parkı’nın açılışı gerçekleştirildi.  Törende ayrıca park açılış etkinliğine iştirak eden misafirlere mercimekli aş ikramında bulunuldu.