AŞÇI ADAYLARINDAN MKÜ'DE YEMEK SUNUMU

- Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) ve Türkiye Aşçılar Federasyonu (TAFED) işbirliğiyle hayata geçirilen 8. Sanat Mutfak Mesleki Eğitim Projesi kapsamında mesleki eğitimlerini tamamlayan kurs öğrencileri, MKÜ Misafirhane ve Lokal İşletmesinde yemek sunumu gerçekleştirdi.
AŞÇI ADAYLARINDAN MKÜ'DE YEMEK SUNUMU
  Avrupa Birliği öncülüğünde, ''Genç İstihdamın Desteklenmesi Hibe Programı'' çerçevesinde İŞKUR a bağlı işsiz gençlerin meslek edinmesi amacıyla düzenlenen ''8. Sanat Mutfak Mesleki Eğitim Projesi'' kapsamında, MKÜ bünyesinde faaliyet gösteren TAFED Hatay Bölge Koordinatörlüğü, Üniversitede bir yemek sunumu gerçekleştirerek kurs öğrencilerince hazırlanan yemekleri MKÜ Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder ve beraberindeki yönetim kurulu üyelerinin beğenisine sundukları belirtildi.
 

     Güder, Avrupa Birliği kapsamında İŞKUR'da görevlendirilen aşçıların hazırlamış olduğu yemekleri tatmak ve değerlendirmekten dolayı memnun olduğunu belirterek, Ülkenin refahı, aydınlık yarınların inşasında önemli rol oynayan bu gibi projelerin artmasını temenni ettiğini ifade etti.