''BASIN KURUMLARLA KAMUOYU ARASINDA ÖNEMLİ BİR KÖPRÜ VAZİFESİ GÖRÜYOR''

Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder, basının kurumlarla kamuoyu arasında önemli bir köprü vazifesi gördüğünü belirtti. 
''BASIN KURUMLARLA KAMUOYU ARASINDA ÖNEMLİ BİR KÖPRÜ VAZİFESİ GÖRÜYOR''
Güder, Hatay Gazeteciler Cemiyeti (HGC) Başkanı Ahmet Yetişen ve yönetim kurulu üyelerinini kabulünde yaptığı konuşmada, gazeteciliğin büyük bir özveri isteyen meslek olduğunu söyledi.
     Basının yasaya, yürütme ve yargıdan sonra dördüncü güç olduğunu ifade eden Güder, ''Basın kurumlarla kamuoyu arasında önemli bir köprü vazifesi görüyor. İlimizin gelişimi için basın önemli bir hizmeti yerine getiriyor. Bu görevde basın mensupları, gece gündüz demeden büyük bir sorumlulukla mesleklerini yerine getiriyorlar'' diye konuştu.
     MKÜ'de yaptıkları önemli proje ve çalışmaları kamuoyuyla paylaşma adına basınla işbirliği içerisinde olacaklarını vurgulayan Güder, ziyaret nedeniyle gazetecilere teşekkür etti.
     Yetişen de Güder'e görevinde başarılar dileyerek, MKÜ'nün Hatay'ın tanıtımında ve gelişiminde çok önemli rol oynadığını ve yapılacak her olumlu hizmette cemiyet olarak destek vereceklerini kaydetti.