BİN KÖYE 100 BİN KİTAP PROJESİ

Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdür Vekili Mehmet Andıç, projenin amacının üreticiyi bilgilendirmek ve bilinçlendirmek olduğunu söyledi.
BİN KÖYE 100 BİN KİTAP PROJESİ
 Andıç, Eski Tarım İl Müdürlüğü Binasında düzenlenen ''3 Bin 500 köye 350 bin Kitap''projesi 3.etap tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, projenin 2009 yılında Tarım ve Köyişleri Bakanlığı ile Denizbank'ın işbirliğiyle başladığını ve büyüyerek devam ettiğini ifade etti.
 
         
     Köylerde yaşayan üreticilerin, gelişen tarımsal teknoloji ve bilgiyle buluşmasını sağlamak amacıyla böyle bir proje başlatıldığını belirten Andiç, proje sayesinde tarım sektöründe verimliliği ve üretimi arttırmayı hedeflediklerini kaydetti.
     Andıç, bu yıl ki ''3 bin 500 köye 350 bin kitap'' kampanyası ile 100 ayrı konuda tarımsal içerikli kitabın üreticiyle buluşacağını belirterek şöyle devam etti:
 
       
     ''Bu yıl 13 tarım danışmanımıza kitapların dağıtılmasıyla toplamda 3 bin 900 adet kitap dağıtılmış olacak. Dağıtım, 6 ilçede 13 tarım danışmanımıza dağıtılacak. Çiftçilerimiz bu kitaplara tarım danışmanlarımız aracılığıyla ulaşabilecek''
     Denizbank Çukurova Bölge Müdürü Engin Eskiduman ise sosyal sorumluluk anlayışı çerçevesinde imza attıkları kampanya ile tarıma verdikleri finansal desteğin yanı sıra üreticilerin sosyal hayatlarına da katkıda bulunduklarını belirtti.
     Proje ile Türk çiftçisinin gelişmesine, bilinçlenmesine katkıda bulunmayı hedeflediklerini kaydeden Eskiduman, tarım sektörünün gelişmesi yönünde desteklerin ise artarak devam edeceğini vurguladı. 
 
 
     Konuşmaların ardından Eskiduman kitapları ilçe tarım danışmanlarına törenle teslim etti.
     Etkinliğe Tarım il ve ilçe müdürlüğü yetkililerinin yanı sıra Antakya Denizbank Şube Müdürü Rüştü İlkbaşaran ve diğer davetliler katıldı.