''DÜNYA ÖĞRETMENLER GÜNÜ'' -EĞİTİM-SEN HATAY ŞUBE BAŞKANI KAVUKOĞLU:

''DÜNYA ÖĞRETMENLER GÜNÜ'' -EĞİTİM-SEN HATAY ŞUBE BAŞKANI KAVUKOĞLU: -''DÜZ LİSELERİN ORTADAN KALKMASIYLA EĞİTİMDE SORUN DAHA DA BÜYÜYECEK'
''DÜNYA ÖĞRETMENLER GÜNÜ'' -EĞİTİM-SEN HATAY ŞUBE BAŞKANI KAVUKOĞLU:
Eğitim-Sen Hatay Şube Başkanı Servet Kavukoğlu, iki yıl içinde düz liselerin tamamen ortadan kalkmasıyla eğitimde sorunun daha da büyüyeceğini ileri sürdü. 
     Kavukoğlu, ''Dünya Öğretmenler Günü'' dolayısıyla yaptığı açıklamada, Türkiye'deki öğretmenlerin, her yıl biraz daha zorlaşan ekonomik, demokratik ve mesleki sorunlarla ''5 Ekim Öğretmenler Günü''nü kutladıklarını savundu. 
     Ülke genelinde ortaöğretimde dönüşüm adı altında hayata geçirilen uygulama ile her ilde yüzlerce öğretmenin mağdur duruma düştüğüne dikkati çeken Kavukoğlu, şöyle devam etti: 
     ''İlimizde Nimet Fahri Öksüz Lisesi ve Özbuğday Lisesi'nin kapatılmasının yanında Atatürk Lisesi gibi birçok lisenin meslek lisesine dönüştürülmesi ile öğretmenlerimizin mağduriyeti daha da artacak. 
     Dönüşen okullardaki öğretmenlerin durumlarının ne olacağı ile ilgili tek bir açıklama yok. İki yıl içinde düz liseler tamamen ortadan kalkmasıyla eğitimde sorun daha da büyüyecek. Her ilde yüzlerce öğretmenin nerede ve nasıl istihdam edileceği belli değil. Okulları kapatılan, meslek liselerine dönüştürülen okullarda çalışan öğretmenler ile ilgili kamuoyuna doyurucu bir açıklama yapılmasını bekliyoruz.''