HATAY'DA ''EĞİTİME DÖNÜŞ'' PROJESİ

OKULA DEVAM EDEMEYEN 73 ÖĞRENCİNİN OKULA DÖNMESİ SAĞLANDI
HATAY'DA ''EĞİTİME DÖNÜŞ'' PROJESİ
İl Emniyet Müdürlüğü koordinesinde, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İl Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ile birlikte başlatılan ''Eğitime Dönüş Projesi'' ile çeşitli nedenlerle okula gitmeyen 73 öğrencinin yeniden okula kazandırıldığı bildirildi.
     Emniyet Müdürü Ragıp Kılıç, yazılı açıklamasında, Altınçay, Emek, Yeşilkent ve Saraykent mahallelerinde oturan ancak sosyal, ekonomik ve diğer nedenlerle eğitimine devam edemeyen 73 öğrencinin okula dönmesi sağlanarak, okul ihtiyaçları karşılandığını kaydetti.
     ''Geleceğin teminatı olan çocuklarımızın okuldan uzak kalmalarına seyirci kalamayız'' diyen Kılıç, ''Eğitime Dönüş Projesi'' çalışmasıyla amaçlarının söz konusu çocukların eğitimlerini tamamlayarak ileride kendilerinden sonra gelecek çocuklara model oluşturulması, bu gurubun eğitim, kültür ve hayat standartlarının yükseltilmesi olduğunu ifade etti.
     Bu arada, Emniyet Müdürü Kılıç, Milli Eğitim Müdür Vekili Halil Osmanoğlu ve proje görevlileri Hayrettin Özkan İlköğretim Okulu'nu ziyaret ederek, projede yer alan öğrencilere ve diğerlerine giysi, çanta ve kırtasiye dağıttıkları da belirtildi.