KENDİNİ KEŞFET PROJESİ HATAY'DA TAMAMLANDI

Sabancı Üniversitesi ''Toplumsal Duyarlılık Projeleri'' kapsamında 11 yıldır geleneksel olarak uygulanan proje, ikinci kez Hatay'ın Altınözü ilçesinde gerçekleşti.
KENDİNİ KEŞFET PROJESİ HATAY'DA TAMAMLANDI
  ''Kendini Keşfet'' yarıyıl tatili projesinin tamamlanması ile Hataylı 200 ilköğretim öğrencisi ve 20 üniversite öğrencisi projenin son gününde bir araya geldi.
     Projede 20 üniversiteli gönüllü, 31 Ocak Pazartesi - 7 Şubat Pazartesi tarihleri arasında Hatay'ın Altınözü ilçesindeki İnönü İlköğretim Okulu'nda okuyan öğrenciler ve Erdem Özel Rehabilitasyon Merkezi'ndeki down sendromlu çocuklar olmak üzere toplam 200 öğrenciyle çalıştı?
     Eğitim Gönüllüsü Nuran Erdağ, Sabancı Üniversitesi Toplumsal Duyarlılık Projesi kapsamında Türkiye'den toplam 14 üniversiteden 75 üniversite öğrencisinin başvurduğunu ve yapılan elemelerle 20 üniversite öğrencisinin yarı yıl tatilini Hatay'da geçirdiğini belirtti.
     Erdağ, proje kapsamında çocukların, yaratıcılıklarını, öz güvenlerini ve ifade becerilerini artıran eğitsel dramalar, müzikli ve sanatsal etkinliklerle, sözel ve sayısal beceriye dayalı aktiviteler gerçekleştirdiklerini de kaydetti