KIRIKHAN'DA MİNİBÜS SÜRÜCÜLERİNE VE ÖĞRENCİLERE EĞİTİM SEMİNERİ

Kırıkhan ilçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil Denetleme Büro Amirliği tarafından minibüs sürücüleri ile öğrencilere eğitim semineri gerçekleştirildi. 
KIRIKHAN'DA MİNİBÜS SÜRÜCÜLERİNE VE ÖĞRENCİLERE EĞİTİM SEMİNERİ
Trafik Tescil Denetleme Büro Amiri Haşmet Günay, bir sürücü kursunda düzenlenen eğitim seminerinde yaptığı konuşmada, tüm kazaların insan hatalarından gerçekleştiğini söyledi.
     Günay, araç sürücüleri kadar yayaların da kurallara uymaları gerektiğini belirterek, şunları kaydetti:
     ''Yolcu minibüslerinde kazalar genellikle yolcu indirme ve bindirme sıralarında meydana geliyor. Bu nedenle sürücüler mutlaka duraklarda yolcu almalı ve indirmelidir. Ayrıca, kazaların büyük bölümü dikkatsizlik, yanlış ve zamansız sollama, cep telefonuyla konuşurken araç kullanma, ışıklara riayet etmeme, yorgun ve alkollü araç kullanımından meydana gelmektedir. Bunlara dikkat edilmesi halinde kazalarda büyük oranda düşüşler olacaktır.''
     Bisiklet ve motosiklet sürücüleri ile yayaları da uyaran Günay, trafik kazalarından dolayı her yıl bir köy veya ilçe nüfusu kadar kişinin yok olduğunu sözlerine ekledi.
     Eğitim toplantısına Trafik ve Çevre Bilgisi usta öğreticisi Muzaffer Sait Gençoğlu da yaptığı sunum ile katılımcıları bilgilendirdi.