KUMLU DA İLKÖĞRETİM HAFTASI ETKİNLİKLERİ

KUMLU İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRVEKİLİ SAĞLAM: -''3'Ü MERKEZDE TOPLAM 15 İLKÖĞRETİM VE BİR ORTA ÖĞRETİM OKULUNDA EĞİTİM VE ÖĞRETİM SORUNSUZ BAŞLADI''
KUMLU DA İLKÖĞRETİM HAFTASI ETKİNLİKLERİ
Kumlu İlçe Milli Eğitim Müdürvekili Ahmet Sağlam, 3'ü merkezde toplam 15 ilköğretim okulu, bir orta öğretim okulunda eğitim ve öğretimin sorunsuz başladığını söyledi.
     Sağlam, İlköğretim Haftası etkinlikleri kapsamında okullarda bir seri faaliyetler düzenlediklerini, okullardaki eksikleri gidermeye çalıştıklarını belirtti.
     İlçede okuma seferberliği başlattıklarını, özellikle tarım kesiminde çalıştırılan kız ve erkek çocukların okula başlatılması için büyük çaba gösterdiklerini ifade eden Sağlam, şunları kaydetti:
     ''Bugünü, yaklaşık üç aydır sessizlik ve hüzne dalmış okullarımızın hayat bulduğu gün olarak kabul ediyoruz. Bugün, ülkemizin yarınlarını aydınlatacak, ülkemizi muasır medeniyetler seviyesine taşıyacak, yarınlarımızın güvencesi çocuklarımızın ilim, irfan ve fen çeşmesinden gıdalarını vermeye başladığımız gündür. Bugün milletçe okuma yazma seferberliğini başlattığımız gündür. 3'ü merkezde toplam 15 ilköğretim okulunda eğitim ve öğretim sorunsuz başladı. Öğretmen ve öğrencilere başarılar diliyorum.''
     Kumlu Kaymakamvekili ve Kırıkhan Kaymakamı Fecri Fikret Çelik, İlköğretim Haftası etkinlikleri kapsamında öğrencilere çeşitli hediyeler dağıttı.