MKÜ BESYO SINAVLARI YAPILDI

Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu'nda (BESYO) özel yetenek sınavları yapıldı.
MKÜ BESYO SINAVLARI YAPILDI
  BEYSO Müdürü Doç. Dr. Ahmet Koç, BESYO Jimnastik Salonu'nda düzenlenen yetenek sınavı öncesi yaptığı konuşmada, bu yıl beden eğitimi ve spor öğretmenliği, spor yöneticiliği, rekreasyon ve Antrenörlük eğitimi bölümlerine 240 öğrencinin alınacağını söyledi.
 

     Öğretmenlik bölümüne 20'si bayan 60, antrenörlük, spor yöneticiliği ve rekreasyon bölümlerine birinci ve ikinci öğretimine 10'u bayan 30'ar birinci, 30'ar ikinci öğretim olmak üzere toplam 180 öğrencinin alınacağını ifade eden Koç, özel yetenek sınavına 330'u bayan bin 164'ü erkek olmak üzere bin 494 adayın başvurduğunu kaydetti.
 

     Özel yetenek sınavı kapsamında daha önce Atatürk Stadı'nda gerçekleştirilen bin 500 metre koşunun kaldırıldığını vurgulayan Koç, ''Artık sınavlarımızı üniversitemize ait klimalı salonumuzda gerçekleştiriyoruz. Daha önce statta yaptığımız koşularda öğrenciler zor anlar yaşayıp bayılıyordu. Artık bu koşuyu yapmıyoruz'' diye konuştu.
 

     Sınavların tamamen kamerayla kayıt altına alındığını, veli ve öğrencilerin endişelerinin giderilmeye çalışıldığını belirten Koç, ayrıca sınavın otomasyon sistemine bağlı olarak gerçekleştirildiğini kaydetti.
     Konuşmaların ardından yapılan yetenek sınavını geçebilmek için büyük çaba gösterdi.
MKÜ BESYO SINAVLARI YAPILDI haberi 06 Temmuz 2011 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Eğitim kategorisine Hatay tarafından  35225 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle