MKÜ Öğrencilerinden Atatürk’e Saygı

<span style="background-color:rgb(247, 242, 242); color:rgb(34, 34, 34); font-family:ubuntu,sans-serif; font-size:13px">MK&Uuml; &ouml;ğrenci topluluklarından T&uuml;rk Dil, T&uuml;rk Jeopolitik Araştırmaları, Gen&ccedil; Fikirler, Atat&uuml;rk&ccedil;&uuml; D&uuml;ş&uuml;nce, Tarih D&uuml;ş&uuml;nce ve Araştırma, Bisiklet ve Ok&ccedil;uluk Toplulukları Atat&uuml;rk&rsquo;&uuml;n &ouml;l&uuml;m&uuml;n&uuml;n 77. yılı anısına &ldquo;10 Kasım Atat&uuml;rk&rsquo;&uuml; Anma Programı&rdquo; d&uuml;zenledi. Atat&uuml;rk Konferans Salonu&rsquo;nda ger&ccedil;ekleşen programa &Uuml;niversitemiz Rekt&ouml;r Yardımcıları Prof. Dr. Mehmet Kılın&ccedil;, Prof. Dr. Veysel Eren, akademisyenler, &ouml;ğrenciler ve &ccedil;ok sayıda davetli katıldı.</span>
MKÜ Öğrencilerinden Atatürk’e Saygı
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende Genç Fikirler Topluluğu Başkanı Burak Güneş, bütün topluluklar adına günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı.Güneş’in ardından kürsüye çıkan Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Kılınç, Atatürk’ün miras olarak bıraktığı en büyük armağanın Cumhuriyet olduğunu vurguladı. Bu mirasın Ulu Önderin ebediyete intikalinin 77. yılında çok daha iyi idrak edildiğini söyleyen Kılınç, günümüzün Türkiye’sinde geldiğimiz noktaya devralınan mirasın katkıları sayesinde ulaşıldığını kaydetti.Bununla beraber birlik ve beraberliği sağlamanın en büyük vazifeleri olduğunu işaret eden Prof. Dr. Kılınç şöyle devam etti: “Devlet olmazsa hiçbir şey olmaz. Aramıza tefrika sokacak akımlardan kesinlikle kaçınmalıyız. Osmanlı dağıldıktan sonra irili ufaklı yaklaşık 50 devlet ortaya çıktı. Fakat birçoğunda Türkiye’deki istikrarı ve güven ortamını görmek mümkün gözükmüyor. Bu tabloya da Atatürk’ün attığı sağlam temellere borçlu olduğumuzu belirtmek istiyorum.” dedi. Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Kılınç’ın konuşmasından sonra Yrd. Doç. Dr. Olcay Özkaya Duman, sunumlar eşliğinde Atatürk’ün yaşantısından kesitler sunan konferans verdi.Ulu Önderin çocukluğundan başlayarak Cumhuriyet’in kuruluşuna kadar geçen dönemi ele alan Duman, konferansı takip eden konuklara duygu dolu anlar yaşattı. Atatürk’ün sadece Türkiye için değil tüm dünya için büyük bir değer ifade ettiğini söyleyen Duman, özellikle prestijli bir dergide yüzyılın adamı olarak seçilen Atatürk’ün eşsiz bir deha ve dünya liderlerinin de örnek aldığı müstesna kişiliğe sahip olduğunu dile getirdi. Konukların Yrd. Doç. Dr. Olcay Özkaya Duman’ı ayakta alkışladığı sunumun ardından Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Veysel Eren, Duman’a çiçek takdiminde bulundu.Program öğrenciler ve akademisyenlerin yer aldığı toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi. 
MKÜ Öğrencilerinden Atatürk’e Saygı haberi 13 Kasım 2015 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Eğitim kategorisine Hatay muhabirimiz Hatice Ekmekçi adına  tarafından  2385 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle