MKÜ REKTÖRÜ PROF. DR. GÜDER:

''ZEYTİN VE ZEYTİNYAĞI İLE TIBBİ AROMATİK BİTKİLERİN DEĞERLENDİRİLMESİYLE İLGİLİ LABORATUVAR KURACAĞIZ''
MKÜ REKTÖRÜ PROF. DR. GÜDER:
 - Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder, Altınözü Meslek Yüksekokulu'nda zeytin ve zeytinyağı ile tıbbi aromatik bitkilerin değerlendirilmesiyle ilgili laboratuvar kuracaklarını belirtti.
     Güder, MKÜ Altınözü Meslek Yüksekokulu'nu ziyaret ederek okul müdür vekili Doç. Dr. Mustafa Erayman'dan eksikliklerle ilgili bilgi aldı.
     Zeytincilik ve zeytin işleme teknoloji, büyük ve küçükbaş hayvan yetiştiriciliği ile tıbbi aromatik bitkiler programlarının yer aldığı okulun eksikliklerinin bulunduğunu ifade eden Güder, bunları kısa süre içerisinde tamamlayacaklarını kaydetti.
     MKÜ'yü kat etmiş olduğu mesafeden çok daha ileri noktalara taşımak için çalıştıklarını vurgulayan Güder, bu kapsamda Altınözü Meslek Yüksekokulu'nda da zeytin ve zeytinyağı ile tıbbi aromatik bitkilerin değerlendirilmesiyle ilgili laboratuvar kuracaklarını belirtti.
     Okuldaki incelemelerin ardından Güder, Altınözü Kaymakamı Ali Aslantaş ve Belediye Başkanı Mehmet Cavit Alkan'ı ziyaret etti.
     Daha sonra Güder, Şifanur Zeytinyağı Fabrikasını gezerek, oluşturulan ''Gen Bahçesi'' çalışması hakkında işletme sahibi Yılmaz Dönmez'den bilgi aldı.