ÖĞRETMEN OKULLARININ KURULUŞUNUN YILDÖNÜMÜ

Öğretmen okullarının kuruluşunun 163. yılı Dörtyol Anadolu Öğretmen Lisesi'nde gerçekleştirilen törenle kutlandı.
ÖĞRETMEN OKULLARININ KURULUŞUNUN YILDÖNÜMÜ
 Okulun konferans salonunda Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'yla başlayan törende konuşan Dörtyol Anadolu Öğretmen Lisesi Müdürü Mehmet Toksoy ''Memleketimizi, toplumumuzu gerçek hedefe, gerçek mutluluğa ulaştırmak için iki orduya ihtiyaç vardır. Biri vatanın hayatını kurtaran asker ordusu, diğeri memleketin geleceğini yoğuran irfan ordusudur. Bu iki ordunun her ikisi de kıymetlidir, yücedir. Fakat bu iki ordudan hangisi daha değerlidir, hangisi bir diğerinden üstündür diye sorarlarsa; Şüphesiz böyle bir tercih yapılamaz. Bu iki ordunun ikisi de hayatidir'' dedi.
     Kaymakam H.Hasan Özyiğit de Başöğretmen Atatürk'ün, ''Yeni nesiller sizin eseriniz olacaktır'' sözleriyle başladığı konuşmasında şunları kaydetti:

     ''Değerli öğretmenlerimiz, eğitim kalitesinin temel belirleyicisi sizlersiniz. Mesleğin gereklerine göre yetişen, sürekli kendini geliştiren, işini ve öğrencisini seven, öğrenciyi eğitimde merkez alan kişilersiniz. Sizler bilgiyi aktaran değil, bilgiye ulaşmanın yollarını araştıran, bulabilen, bilgiyi paylaşabilen, teknolojiyi üretebilen, ve insanlığın yararına kullanabilen, dinamik, özgüvenli bir nesil yetiştirmek olmalıdır.''
     Konuşmaların ardından öğrenciler tarafından hazırlanan Oratoryo- tiyatro gösterisi ve müzik dinletisi ile devam eden program ödül töreniyle sona erdi.
     Kuzuculu beldesinde yapılan etkinliğe, Garnizon Komutanı Albay Hakkı Çetin, Dörtyol Belediye Başkanı Fadıl Keskin, belde belediye başkanları, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri, daire müdürleri, okul müdürleri ve öğrenciler katıldı