Rektör Güder Hatay Fen Lisesi öğrencilerini kabul etti

Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder, Hatay Fen Lisesi Müdürü Ali Yıldırım, Matematik Öğretmeni Adnan Kızıltepe ve beraberindeki öğrencileri kabul etti.
Rektör Güder Hatay Fen Lisesi öğrencilerini kabul etti
  OYAK Matematik yarışmasında ikincilik elde eden öğretmen ve öğrencileri tebrik eden Güder, üniversite olarak ihtiyaç duyulan insan kaynağını yetiştirirken, bu insan kaynağı içerisindeki öğrenci kaynaklarının da gelişim seyrini sürekli olarak incelediklerini kaydetti.
     İlköğretimden başlayarak üniversiteye gelinceye kadar eğitimin her kademesindeki öğrencilerin her türlü ihtiyaçlarını gözettiklerini belirten Güder, üniversitelerin toplumları eğiten, öğreten, araştıran, sorgulamaya, yenilikçi düşüncelere kanalize etmeye çalışan ve bu anlamda toplumun bilgilenmesi için bilgi kanallarını sürekli açık tutan bilgi ve kültür evleri olduğunu ifade etti.
     Güder, bu kapsamda toplumun geleceğini inşa etmek açısından önemi olan insanların yetiştirilmesi adına yürütülen çalışmaların, verilen emeklerin, toplum yaşantısını şekillendirme bakımından her zaman takdir edildiğini söyledi.
     Tüm toplumlarda en büyük yatırımın insana yapılan yatırım olduğunu ve bu insan odaklı yatırımın tüm yaşantının içerisine içerisinde bulunduğunu vurgulayan Güder, eğitimin bireysel hayatın içerisine çok önemli bir fonksiyon olduğunu anlattı.
     Güder, Hatay Fen Lisesi Müdürü Yıldırım ile öğretmenlerini ve öğrencilerini elde ettikleri başarıdan dolayı tebrik edip, çeşitli hediyeler verdi.
     Fen Lisesi öğrencileri de Güder'e çiçek verdi.