Türkiye Okuyor kampanyasına 15 bin kitap bağışı

 Hassalı iş adamları, ''Türkiye Okuyor'' kampanyasına 15 bin lira bağışta bulundu.
Türkiye Okuyor kampanyasına 15 bin kitap bağışı
Kampanya kapsamında, Kaymakam Bülent Tekbıyıkoğlu başkanlığında İlçe Öğretmenevinde bir araya gelen Hassalı iş adamlarına, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Musa Karakaya, kampanyayla ilgili bilgi verdi.
     Toplantıda konuşan Kaymakam Bülent Tekbıyıkoğlu, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün eşi Hayrunisa Gül'ün himayelerinde başlatılan kampanyanın Milli Eğitim Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı koordinatörlüğünde yürütüldüğünü belirtti.

     Toplantının, ilçedeki iş adamlarının kampanyaya destek vermesini sağlamak amacıyla düzenlendiğini vurgulayan Tekbıyıkoğlu, ''Bilindiği gibi bilginin kaynağı kitaptır. Bilgi her zaman kutsaldır. Dünyada bilgiye hakim olan topluluklar, hakimiyeti kurmuş ve medeniyetin beşiği haline gelmişlerdir. Geçmişte ne olduğumuzu anlayabilirsek gelecekte ne olacağımızı tahmin edebiliriz'' dedi.
     Tekbıyıkoğlu, hedeflerinin, ulu önder Atatürk'ün işaret ettiği muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkmak olduğunu dile getirdi.
     Kaymakam Tekbıyıkoğlu'nun konuşmasının ardından toplantıya katılan iş adamları, kampanya çalışmalarında kullanılmak üzere 15 bin lira bağışta bulundu.