YILIN İLK KİTAP FUARI “ÇUKUROVA 10.KİTAP FUARI”

Yılın ilk kitap fuarı, Çukurova 10.Kitap Fuarı TÜYAP Adana Fuarcılık A.Ş.’nin Türkiye Yayıncılar Birliği işbirliği, Çufaş Çukurova Fuarcılık A.Ş. Adana Valiliği ve Adana Büyükşehir Belediyesi desteği ile düzenlenen törenle 7 Ocak 2017 cumartesi günü kapılarını okurlara açtı. Havanın yağmurlu oluşu ve ülkemizde yaşanan olumsuz olayların katılımı biraz etkilediği gözlemlendi. Türk Hava Yollarının birçok uçuşu iptal olduğundan da bazı etkinlikler gerçekleştirilemedi. TÜYAP Adana Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde fuar 15 Ocak 2017 Pazar gününe kadar açık olacak. Plaket alan tek ulusal yazar örgüt Edebiyatçılar Derneği 10.Yıl Özel Plaketi dernek adına genel sekreter Kevser Atay’a verildi.
YILIN İLK KİTAP FUARI “ÇUKUROVA 10.KİTAP FUARI”
ADANA’DA NEBİH NAFİLE YÖNETİMİNDE “Şiire Yolculuk”
TÜYAP Adana Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi Akdeniz Salonu’nda,Edebiyatçılar Derneği Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi ve Hatay İl Temsilcisi Nebih Nafile yönetiminde gerçekleşen şiir ve müzik dinletisinde duygu yüklü şiirler payaşıldı.
Edebiyatçılar Derneği’nin organizasyonuyla 8 Ocak 2017 tarihinde saat 18.00’de Akdeniz Salonu’nda düzenlenen “Şiire Yolculuk” dinletisinde oturumu yöneten Nebih Nafile; “Son zamanlarda ülkemizde yaşanan olumsuz durumlara karşın, inadına sanat, inadına edebiyat şiarıyla sevgiyi çoğaltma yolundayız. Merkezi Ankara’da olan Edebiyatçılar Derneği olarak temsilciliklerimizin de organize ettiği etkinliklerle okurla olan birlikteliğimiz çoğalıyor. Kitaplardan uzaklaşmış gençliğe şiiri, öyküyü, türküyü sevdirmeye çalışıyoruz. Hatay Temsilciliği olarak “Yaşayan Değerlere Ziyaret” etkinliklerimiz devam etmektedir. Bizler Çukuroava’da açmamış birer kozayız. Sevgi ile yoğrulmuş yürekler bir araya geldiğimizde tarla bembeyaz bir hal alıp tüm yurda güzellik yayabiliriz.”diyerek etkinliği organize eden Edebiyatçılar Derneği Genel Başkanı Gökhan Cengizhan’a teşekkür ederek ilk şiiri paylaşmak üzere “Aşkın ve Yaşamın Şairi” Mahmut Çetin Zorba’ya sözü bıraktı. Daha sonra katılımcı yazar ve şairler sırasıyla Gökhan Cengizhan, Kevser Atay, Ali Karagöz, Bedran Cebiroğlu, Hikmet Güzelkokar, şiirlerini seslendirdiler.
Şair Nebih Nafile’nin türküleri eşliğinde son bulan etkinlik sonrasında kitaplar imzalandı.
Web sitemizde daha iyi hizmet verebilmek amacıyla çerez/cookie kullanıyoruz.
Kabul ediyorum, kapat