180 SAAT SONRA KURTARILDILAR

PEKİN - Çin’in güneybatısındaki Guangşi Cuang Özerk Bölgesi’nde kömür ocağını su basması sonucu mahsur kalan işçilerden ikisi 180 saat sonra kurtarıldı.
180 SAAT SONRA KURTARILDILAR


Guangşi Heşan Kömür Madenciliği Şirketi tarafından işletilen ocakta 2 Temmuz’dan bu yana 18 işçi mahsur kalmıştı. Kurtarma ekipleri diğer işçilerden zayıf sesler duyduklarını söyledi. Yetkililer iki işçinin kurtarıldığı tünelde 4 işçi daha bulunduğunu sandıklarını açıkladı. Söz konusu tünelin havalandırma borusu yerin 320 metre altında bulunuyor.
Şinhua haber ajansı havalandırma şeritlerinin çamurla dolduğunu ve kurtarma çalışmalarına katılan 110 kişinin çamurları basit aletlerle veya çıplak elle kazdıklarını bildirdi. Su basması sırasında ocakta bulunan işçilerden 49’u kaçmayı başarmış, daha sonra 4 işçinin cesedi bulunmuştu.
180 SAAT SONRA KURTARILDILAR haberi 10 Temmuz 2011 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Genel kategorisine Hatay tarafından  8810 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle